| Larisuk128 a întrebat:

Imi place de un baiat cu care sunt prietena. Acum o saptamana am aflat ca are iubita. sunt foarte suparata. Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-i respecti alegerea si gusturile.
E prietenul tau si,in numele acestei prietenii,vei invata sa fii fair play.
Si tu vei avea un iubit candva si se vor trezi diversi amici ca te plac,nu cred ca ti-ar place sa se amestece in relatia in care tu investesti suflet si sentimente!
Asa ca,alunga-ti supararea,depaseste-o si fa-o acum cat esti la inceput si nu ai ajuns la sentimente mai profunde,o sa doara mai putin.
Si continua-ti viata,zambind lumii cu ochii tai tineri si frumosi,e imposibil sa nu fie fermecat nici un baiat de voiciunea lor,dar tu inca nu-l vezi, preocupata cum esti sa fii suparata pe amicul tau care, of, are prietena!
Fii mai atenta in jur si nu uita sa zambesti, love is in the air!happy

| mona a răspuns:

Nu fi suparata, daca are iubita, asta e, important e ca tu esti prietena cu el si nu se stie niciodata ce urmeaza...

| anyhylator a răspuns:

Fa-l sa se indragosteasca de tine daca iti place de el ce astepti

| Helloimys a răspuns:

In cazul asta nu ai ce face..gandeste-te simplu ca el''a ales''nu trebuie sa te superi din chestia asta (te inteleg si eu am patit la fel)dar gandeste-te sunt o groaza de baieti din care poti alege, el nu e singurul de pe planeta si asa cum a spus si greece12 respecata-i alegera. poate el nu a fost pentru tine nu te-a meritat...bafta!

| HellBoy22 a răspuns:

Mda cum a zis el

| all3xandrutzaaaa a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie...doar ca el nu e prieten cu mine.

| Larisuk128 explică (pentru all3xandrutzaaaa):

Pai nu e prieten asa de bun cu mine. Doar ne cunoastem si mai vorbim cateodata pe la scoala.