| Googlemon a întrebat:

Daca arata pe test o linie foarte pala e posibila o sarcina, am facut testul cu 3 zile inainte de menstruatie(dimineata)?

8 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Nu, daca e sarcina trebuie sa fie 2 linii.
Apariția unei singure linii roz în zona de control (C) indică un rezultat negativ.
Apariția a două linii roz, o linie în zona de control (C) și o linie în zona de testare (T), indică un rezultat pozitiv.

| Googlemon explică (pentru Werrich):

La asta ma referam daca a doua linie e putinvizibila

| Werrich a răspuns:

Dacă în 5 minute nu apare nici o linie în zona de control (C), sau apare doar linia din zona de test (T), testul nu este valid.

| Guraleului321 a răspuns:

Trebuie 2 linii pentru a arăta sarcina, câți ani ai?

| Googlemon explică (pentru Guraleului321):

20,stiu eu cate linii, ma refereamla a doua linie, imi doresc un bebe

| anonim_4396 a răspuns (pentru Googlemon):

Dacă se vede slab a doua linie, este posibil să fii... însă ar fi bine să repeți testul.

| Guraleului321 a răspuns (pentru Googlemon):

Repeta testul de două ori la o săptămână s-ar putea să fie pozitiv al doilea

| Tyranolow a răspuns:

Probabil