| Lory90 a întrebat:

Va puteti ierta iubitul /iubita pentru aproape orice greseala?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pffff de cate ori am iertat numai eu nu am fost iertata aproape niciodata...asa e viata.Eu pot sa iert multe dar nici chiar orice, dar pana acum am tot iertat orice.Si iata ca tot eu am ramas cu buza umflata, vorba vine.Cand iubesti trebuie sa stii sa ierti dar asta nu inseamna ca ierti o data, ierti de 2 ori, de 3 ori, dar acum nici chiar nu poti ierta la nesfarsit, un pic de orgoliu e necesar, adica totusi daca dupa ce tot ierti, iti tot greseste inseamna ca nu merita o noua sansa, nu trebuie sa te lasi umilit.Depinde si de persoana, adica il iert daca stiu ca merita asta si stiu ca nu a fost ceva intentionat sau totusi ceva care sa nu ma afecteze foarte tare fizic sau emotional, oricum nu as permite sa faca ce vrea din mine!

12 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Sa nu ma minta si sa nu ma insele ca in rest... nu conteaza asa de mult, se iarta

| julieta a răspuns:

Depinde de greseala.am acordat a2a sansa dar pe a 3a nu o voi mai acorda nimic in ruptul capului.

| Abcfunny a răspuns:

Depinde ce greseala si cat il iubesc:d

| alexxaz a răspuns:

Daca m-a inselat, a ramas cu aia!

| ☼loli☼ a răspuns:

Nu... eu nu i-as da iubitului decat o a doua sansa.

| Johnny_3038 a răspuns:

Depinde ce greseli! asta are o mare importanta!

| marry_7650 a răspuns:

Depinde ce a facut de grav dar daca iubesti cu adevarat pe cineva, totul se iarta

| liubuska a răspuns:

Sal, da eu il iert da cam greu, oricum iert, dar nu iert totul, daca ma schimba pe alta nu-l iert desigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unu nu mai dau nici macar a doua sansa ...cine face o data face si a douaoara. intr-o rel fara minciuni si fara inselat.in rest se poate ierta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar pentru tradare nu l-as putea ierta oricat de mult il iubesc

| emma000 a răspuns:

Mici greseli iert dar daca se ajunge la o greseala destul de aprinzatoare (inselat) sunt slabe sanse sa-l iert sau poate deloc depindewinking

| dnicoleta7515 a răspuns:

Depinde de greseala