| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati avea posibilitatea sa alegeti intre iubire si bogatie, ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Alegand bogatia, vei ajunge repede la concluzia ca este de fapt ceea ce doreai. Daca ai ratiune, vei observa ca incurand vei ajunge usor si la dragoste adevarata, si nu nu neaparat pe interes.
Dar, daca alegand banii, iubirea nu mai poate exista(adica daca asta ai spus tu), aleg iubirea, pentru ca oricat de bogat ai fi, nu vei avea pe cineva care sa te iubeasca fortat, si nicidecum nu vei avea pe cineva care sa te iubeasca, sau macar sa tina la tine, cel putin ca la un frate.
Mult noroc!

| Maya2014 a răspuns (pentru LineGuide):

Acesta era raspunsul pe care il voiamhappy FELICITARI! Ai funda!

| LineGuide a răspuns (pentru Maya2014):

big grin

62 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe Dumnezeu.

| Maya2014 a răspuns (pentru mgtow):

Imi place raspunsul tau.Prin asta inteleg ca ai ales iubirea, pentru ca Dumnezeu inseamna iubire pura happy

| mgtow a răspuns (pentru Maya2014):

Nu vreau sa mai am de-a face cu fete dar pe God niciodata nu il voi uita.

| Maya2014 a răspuns (pentru mgtow):

Inteleg,e alegerea ta.happy Mult succes iti doresc!

| madyddd a răspuns:

Mhhh...delicat subiect. Banii iti fac viata mai usoara pe cand dragostea... nu iti tine de foame si uneori te loveste atat de tare incat te intrebi la ce folos iubirea?
Sincer, prefer sa fac eforturi supraomenesti sa imi cumpar pantofii mult doriti, sa plang dupa o rochie la care visez si sa fiu fericita in schimb. banii nu ne pot oferi fluturii din stomac, banii nu compenseaza asteptarea celui la care visezi si la care te gandesti.Cred ca fiecare are o jumatate acolo undeva in acest univers si toti banii din lume nu ar compensa absenta lui...

| Maya2014 a răspuns (pentru madyddd):

Da,asa e.fiecare are jumatatea lui.Imi place cum gandesti!happy

| FrozEenSoul a răspuns:

Iubire big grin

| Dumnezău a răspuns:

Daca vreodata dragostea va cumpara carti si bere,indispensabile vietii mele,sa ma anunti si pe mine,bine? Dragostea nu tine de cald, nici de frig, nici de foame, nici de sete, e o chestie absconsa cu care se multumesc inaltele voastre altete mediocre si tampe.Thanks,but no thanks!

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Dumnezău):

Copile doaresc totusi sa te corectez pentru ca tu spui de dragoste(care dragostea este un fleac, o banalitate, ea vine si dispare) pe cand intrebarea era dintre iubire si bani, eu una am spus ca mai degraba banii dar ca sa stii si tu nu ma confunda dragostea cu iubirea caci de la dragoste pana la iubire e un pas destul de mare( foarte mare) pentru ca atunci cand esti indragostit nu faci decat sa ai fluturasi in stomac si sa te gandesti intr-una obsesiv la persoana respectiva pe cand atunci cand iubesti(sincer) ai fi in stare sa-ti dai si un brat numai sa stii ca acea persoana pe care o iubesti este binehappy sper ca te-am lamurit

| AnaisC a răspuns:

Daca le poti avea pe amandoua fara compromisuri, atunci e perfect.

| Neinteresantul a răspuns:

Bogatia... pentru ca iubirea nu tine mult. Te inseala si s-a dus. Asa macar ramai cu banii. Iubire mai gasesti.

| Maya2014 a răspuns (pentru Neinteresantul):

Da,dar iubirea in ziua de azi e foarte greu de gasit.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Bogatia. Cei care cica aleg iubirea sunt mincinosi rau

| Maya2014 a răspuns (pentru EzioAuditoreDaFirenze):

Asta e alegerea ta, ai motivele tale asa cum si cei care au ales iubirea au motivele lor.Te rog sa raspunzi doar pentru tine si sa nu judeci raspunsurile celorlalti.Multumesc!

| swagMeOutBitch a răspuns:

Iubirea apare si dispare k si bogatia de altfel.nu k as fi eu materialista, dar as alege bogatia pentru ca cu banii chiar poti sa cumperi tot, toate se rezolva cu bani

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Singurătatea.

| Maya2014 a răspuns (pentru floresdemayo):

happy Nu este o solutie, crede-ma! Poate ca acum te simti dezamagita, ranita dar va ajunge soarele si pe strada ta, cu un curcubeu frumos dupa furtuna traita. happy

| Dumnezău a răspuns (pentru floresdemayo):

Mizantroapa motociclista, ascultatoare de muzica buna?

Is this the real life? Is this just fantasy?

| floresdemayo a răspuns (pentru Dumnezău):

Zău, e pe bune. Muzica aia o ascult, ce-am zis acolo. Tu crezi ca nu-s in stare sa recunosc adevarul sau că mi-ar fi rusine cu preferintele mele? Daca-mi plăcea muzica grea, rock, recunoșteam, asta nu inseamnă că nu-mi plac rockerii, pletoșii mei laughing!
Dar să nu crezi cumva că-mi plac maneliștii dacă manelele, nu!
PS Dar de la intrebarea aia "cu preferintele muzicale" pana la intrebarea asta cu "bogatia si iubirea" nu-i un salt prea mare? Cum ai ajuns sa-mi raspunzi aici?
Nu mai zic, esti "Dumnezău", esti omniprezent laughing...

| Maya2014 a răspuns (pentru Dumnezău):

Deci sa ne intelegem, nimeni n uare dreptul sa judece pe nimeni.Fiecare alege ce vrea.Tu alegi si nu comentezi despre altii, clar? Dupa nickname se vede ca ai o poroblema grava, nu esti tu Dumnezeu sa judeci!

| Delicacy a răspuns:

Iubirea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu as ezita nici o clipa sa aleg iarasi iubirea. Iubirea adevarata; este cea mai mare bogatie.Mult noroc.

| Maya2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu as face la felhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sanatate.

| Maya2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sanatatea e mai buna decat toate.Iti inteleg logica, daca ai sanatate, le poti avea pe toate.happy

| Demonull a răspuns:

Bogatie.iubirea suck.

| Maya2014 a răspuns (pentru Demonull):

Ok,iti respect alegerea happy Dar daca imi dai voie, ti-as putea spune ca si bogatia poate fi trecatoare la fel ca unele iubiri, dar intr-o zi vei intalni adevarata iubire si iti vei schimba punctul de vedere.happy

| Demonull a răspuns (pentru Maya2014):

Stai linistita, ca de iubit am iubit si iubesc si voi iubi, pentru ca tot ce e frumos si MIE imi placehappydar bogatia imi ofera mai multe.cu ea as putea avea si iubirea, si vacante in Hawai.

| Maya2014 a răspuns (pentru Demonull):

Atunci ma bucur pentru tine.Mult succes in viata si sper sa ai parte de tot ce iti doresti.happy

| Demonull a răspuns (pentru Maya2014):

Acum,te intreb si eu pe tine.ce ai alege?, argumenteaza te rog.

| Maya2014 a răspuns (pentru Demonull):

As alege iubirea pentru ca am gasit-o deja si nu as renunta pentru nimic in lume la ea.Banii mi-au adus numai nenorociri in viata si tot banii mi-au rapit afectiunea parintilor, ei fiind plecati de 16 ani in strainatate.Mi-e foarte greu fara ei si as renunta oricand la tot numai sa-i am langa mine.Stiu ca banii sunt o necesitate, dar sunt totodata un blestem.Ei dezbina familii, duc la crime si toate rautatile lumii.

| Demonull a răspuns (pentru Maya2014):

Inteleg situatia happysi eu inca din fașă am crescut alaturi de bunici.Ma bucur ca ti-ai gasit iubirea insa ca si bogatia si ea aduce neplaceri la un momendat.doar sa fii tu cea mai norocoasa sa ai o casnicie fericita de la maritis pana la moarte. Multa Bafta!

| Maya2014 a răspuns (pentru Demonull):

Multumesc frumos pentru urare si eu sper sa ai noroc sa gasesti ce iti doresti.Da, e adevarat si iubirea aduce neplaceri dar trebuie sa stii cum sa le depasesti.Nimic nu este lapte si miere happy

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Maya Iti dau foarte mare drepate cand spui ca banii aduc numai nenorociri
(sau in fine...in majoritatea cazurilor nu in toatehappy )
iar cat despre intrebarea ta ca sa n-o ma alungesc mult.
Sa vedem...ce as alege eu dintre bani si iubire? hmm depinde cum pui
tu problema...te referi ca daca, sa spunem, ar veni doi barbati
care unul dintre ei mi-ar asigura confort pe toata viata iar al
doilea mi-ar asigura liniste sufleteasca...ce asa alege? pai
probabil ca a 2 varianta pentru ca vezi tu daca l-as alege pe
primul cu banii asta ar insemna sa stau toata viata mea la mana
altuia(sau in fine cel putin pana mi-as face eu banii mei...si
asta ar dura...si daca iubitul cu banii n-ar fi de acord cu mine
sa fiu independenta din punct de vedere financiar? atunci ce-as
face? ca daca nu l-as asculta m-ar da afara.) dar si e un mare DAR...
(acum o luam pe genul fantastic, adica ceva ce nu se va intampla niciodata
in realitate dar hai totusi sa punem problema si asa folosindu-ne imaginatiahappy )
daca ar si sa aleg sa spunem dintr-un cufar plin de baniii(un cufar maaree) si dintre
o viziune cu mine si alesul (ce s-ar putea adeveri daca as alege-o) pai probabil ca as
alege cufarul cu bani. Deci banii...atata timp cat nas face niciun compromis si sa stau
ca bleaga la mana altuia (adica mai degraba singura si saraca decat cu bani dar "catelusul/cu**a" altuia)
intelegi unde bat? Mda deci bani pentru ca m-ar rezolva cu foarte multe probleme si mi-as putea
implini visul de o viata cu eibig grin dar bine ca nu spun care e acelalaughing+ ca iubirea este trecatoare
dupa cum mai spunea cineva de pe aici...ca sa stii in viata singurele persoane ce te iubesc si te
vor iubi sincer(neconditionat) sunt familia...iar cand te nasti intr-o familie nenorocita
(sunt destule cazuri) care care n-are nimic bun de oferit decat rau pai atunci draga mea chiar iti bagi
picioarele in ea de iubire! caci unde iubire nu a fost niciodata nici dorinta de iubire nu va mai exista vreodata "AMIN"happy
EX. ia tu un copil de mic...fal sa sufere (pe toate planurile mai ales pe cel emotional) pana la maturitate
si sa vedem noi atunci daca pe acea persoana o va mai interesa vreodata iubirea...cand saraca nici nu stie ce-i aia...happy
(general vorbind).Ok numai bine iti urez si sa ma scuzi daca nu m-am putut face mai inteleasa de atat dar sper ca vei intelege unde bat eu oo si inca un lucru... faza cu cufarul, ti-am spus pune-o la genul fictiune pentru ca in realitate chiar daca as gasi din intamplare o caruta de bani de care nu mai eu sa stiu si as lua acei bani pai ar fi o problema! cum as raspunde eu de acei bani? pentru ca eu ca un simplu cetatean de rand in fata legii ar trebui sa dovedesc ca acei bani sunt facuti de mine si intr-un mod legal... daca nu as putea face asta atunci mi s-ar confisca bunurile si parnaie ar scrie pe mine(in cel mai rau caz in care am 18+)

| Maya2014 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Nu-ti face griji, am inteles si imi place modul tau amuzant de a explica situatia laughing Eu de cand ma stiu am suferit, nu am avit parintii langa mine, de iubire n-am avut parte.Am avut parte de batai si jigniri.Dar, uite ca inca am puterea sa cred in iubire si mi-am gasit si jumatatea(spun asta pentru ca am trecut prin multe si ne iubim enorm).Te inteleg perfect, sunt cazuri si cazuri.Eu sunt unul fericit, poate pentru ca eu sunt mai sufletista.Mai bine faci eforturi supraomenesti si sa-ti castigi proprii bani decat sa stai cu cineva pe care nu- iubesti si sa suferi toata viata, mai ales stand la cheremul lui.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Oricum stai tu linistita caci in curand (pe o durata de cati-va zeci
de ani daca nu mai devreme) lumea nu va mai functiona cu bani(hartii)
ci cu card-urihappy...card-uri mai specializate(mai personalizate si mai
securizate...probabil cu un microcip specializat incorporat) decat
cele din ziua de azi

| VampireBlood a răspuns:

Iubirelove struck

| leftside a răspuns:

Daca as zice iubire as fi ipocrit.

| Maya2014 a răspuns (pentru leftside):

Sinceritatea e un punct forte in zilele noastre. Apreciez! Oricum imi dau seama ca exista rani din cauza iubiriihappy

| FuckTWorld a răspuns:

Dumnezeu,fericire celui ce mereu la dumnezeu se inchina
ca viata cate ii urca in carca niciodata nu-l inclina. Daca ar fi sa aleg intre iubire si bogatie, as alege bogatia, sa-i stiu in siguranta pe cei dragi, la distanta pe cei falsi si numai dragoste pentru ceilalti:p.

| Jawsz a răspuns:

Iubirea love struck >3 >3

| AngelBoy a răspuns:

Eu sunt mai modest, le vreau pe ambele! laughing

| AmaliaApetri a răspuns:

Banii si iubirea sunt trecatoare.
Ma indoiesc ca o sa fiu pusa vreodata in situatia de a alege dintre cele 2.
E gen... fericire, extaz de momen(iubire) sau fericire pe termen lung, daca se poate chema fericire(banii).
Da...grea decizie.

| Maya2014 a răspuns (pentru AmaliaApetri):

Si totusi,banii iti dau satisfactie materiala, iar iubirea una sufleteasca. Daca prin absurd, ti-ai intalni sufletul pereche si ar aparea altcineva cu multi bani, mult mai bogat si ti-ar face curte, ce ai alege atunci? Iubirea adevarata sau o viata lipsita de griji dar cu sufletul trist?happy

| dinamovistul19 a răspuns:

Bogatia :-P (Cu bogatia poti cumpara putina iubire, dar nu din suflet)

| νααℓι a răspuns:

Sănătate şi Iubire e tot ce contează.

| TeiiaStypayhorlikson a răspuns:

Iubire cu siguranta love struck

| PinoDenisa19 a răspuns:

Buna,
Eu nu sunt bogata si tot nu prea am avut parte de iubire. Asa ca aleg bogatia, de ce sa fiu ipocrita. Asta este.
O zi frumoasa.

| Maya2014 a răspuns (pentru PinoDenisa19):

Inteleg,dar nu iti face griji, cum a mai zis cineva mai sus, cu totii avem jumatatea in lume.Nimeni nu judeca pe nimeni in ceea ce priveste alegerea facuta, fiecare are motivul lui pentru care a ales bogatia sau iubirea.O zi frumoasa si tie iti doresc si mult succes!

| XabcAlina a răspuns:

Bogatie. Doar asa o sa poti sa ajungi cineva, daca ai banii viata o sa se schimbe complet, iar iubirea o sa o gasesti la tot pasul. Intai gandeste unde vrei sa ajungi, ce vrei sa ajungi si daca chiar o iubesc pe persoana respectiva!

| Maya2014 a răspuns (pentru XabcAlina):

Banii ii poti face prin munca.Trebuie sa faci sacrificii, sa lucrezi zile si nopti, sa faci eforturi, dar astea le poti face impreuna cu persoana iubita, cot la cot.Banii facuti cu propria sudoare aduc o satisfactie imensa, pentru ca ai muncit tu pentru ei.Pe cand, eu ma refeream la o persoana bogata care ti-ar face curte si tu ai fi pusa in situatia sa alegi intre adevarata si iubire si bogatie.Acum,ce ai alege?

| XabcAlina a răspuns (pentru Maya2014):

In ziua de azi poti sa muncesti de te rupi, pot sa ai cate scolii vrei tu. Si tot degeaba, totul se bazeaza pe banii, la televizor apar numai pitipoance si bogatasi, nimic interesant. Foarte muti oameni nu ajung "sus" prin munca cinstita. Ca sa fii cineva trebuie sa ai relati si asta inseamna banii!

| Maya2014 a răspuns (pentru XabcAlina):

Eu stiu ce vrei sa spui dar aici tine de fiecare persoana in parte. Unii prefera banii altii iubirea.Nu imi permit sa te contrazic pentru ca tu ai motivele tale sa alegi bogatia, e dreptul tau sa ai o opinie.Multumesc ca ai raspuns la intrebare! happy

| LittleRed a răspuns:

Iubire. Si foarte bine daca un prost imi zice ca-s impocrita. Nu ma intereseaza parerea unui necunoscut.

| Maya2014 a răspuns (pentru LittleRed):

Nu are nimeni dreptul sa judece alegerea ta.Stai linistita, nu te va face nimeni ipocrita.Pe lume, mai exista si fete care nu umbla dupa intereshappy

| DoubleL a răspuns:

Bogatie. Pentru ca banii fac pamantul sa se invarta!
http://www.youtube.com/watch?v=lX1FBJG7Dkg

| donTknoW a răspuns:

Bani