| anonim_4396 a întrebat:

Daca baiatul parca nu isi da interesul si e o relatie gen online si baiatul nu vrea sa vina el la fata, e safe si ok pentru o fata sa mearga singura la el? Voi ati merge? Cu avionul gen cam atat de departe. Si dap, gentlemanii au pierit de mult. -_-

Răspuns Apreciat de Editori
| giyongchyz a răspuns:

Dacă el nu-și dă interesul cât de serioasă crezi că e treaba? Nu înțeleg de ce trebuie neapărat să vă faceți relații din astea online cu d-ăștia de prin alte țări. Nu poți cunoaște un om în totalitate nici în viața reală, de cunoscut pe internet nici nu mai zic. E plin internetul de ciudați, normal că nu e ok să te duci la el. „Gentleman" înseamnă cu totul altceva și nu are nici o legătură cu faptul că acest băiat nu vrea să vină la tine. Eu zic să-ți vezi de treaba ta dacă nu vrei să ți se întâmple ceva.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

în niciun caz n-aș merge așa departe. hai în alt oraș aș mai zice da asta după mult timp de relație, da în altă țară până nu-l cunosc face 2 face, nicio șansă/

| RoCkKiD a răspuns:

Sincer..depinde de tine si ce motive are pentru ca nu vine. Daca are job si nu poate pleca are sens dar daca pur si simplu nu vrea poate nu ar trebui sa te chinui. Depinde ce simti si ce vrei si daca iti permiti pana la urma.

Oricum, daca te decizi sa pleci sa te asiguri in primul rand ca ai bani de hotel, ca in caz ca nu iti place ceva sa ai o alternativa.

In al doilea rand asigura-te ca atunci cand il vizitezi faci poze zonei/casei/apartamentului pe care le trimiti unei rude/prieten/prietene pe care o instruiesti sa te sune o data la 30 min si ii zici si lui ca trebui e sa primesti un apel. Sincer, asta ar trebui sa faca orice tipa care intalneste un necunoscut undeva.

In rest..have fun happy

| Andreeush a răspuns:

Fata ar trebui să fie nebună.
Cum să meargă la unul care nu e interesat nici măcar un pic? Iar faza cum că e o relație online spune multe.
Ești atât de disperată încât vrei să te duci la unul pe care nici măcar nu îl cunoști?

| SilentRain a răspuns:

Si tu daca ai dubi in legatura cu el de ce iti mai bați capul?
Nu poti sa ai incredere nici in cunoștințe dar mai ales in străini
Stai acasa ala tine ca poate te alegi cu vreun viol sau la produs pe centură
Dacă ținea la tine vinea el

| mentholinks a răspuns:

Daca ar fi fost macar o relatie online, eu cred ca as fi mers daca aveam banii necesari si imi inspira incredere fata respectiva. Dar relatie gen online, habar nu am, dupa cum suna nu mi se pare o idee buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica nu isi da interesul? Vrei sa vina cu AIR FORCE 1 sa te ia de acasa?

| acerr a răspuns:

Nu, cu starinii nu e de joaca, una e sa va impartasiti gandurile, ideile, tastand si alta sa te duci la el.
Eu cred ca oferta virtuala e mare, dar nu vei gasi ce cauti

| OrdanKarris a răspuns:

Devreme ce ai dubii daca sa mergi la el sau nu arata ca nici tu nu-l iubesti, ci mai degraba stai cu el pentru ce primesti la momentul asta: atentia lui, interesul lui, ala putin cat este. O femeie care iubeste si este innebunita dupa barbatul ei, strabate instant distanta pentru el fara sa mai intrebe daca e bine sau nu.

Gentlemanii trebuiau sa moara demult si sa fie si ingropati. Nu exista nici un motiv real si benefic concret pentru barbat sa fie gentleman. Nici tu nu-l iubesti daca cauti motive sa justifici faptul ca nu vrei sa-l onorezi cu prezenta ta. Nu esti dispusa sa lupti deloc pentru relatia asta. Incerci doar sa mulgi ce poti de la acest baiat si cand nu mai deserveste nevoilor tale, te rupi de situatie. Pai de asta nici nu-si da interesul. Simte ca incerci sa-l exploatezi emotional. Personal, te-as fi inselat demult de cateva ori si as fi facut tot posibil sa aflii daca aflam ca ma tii doar pentru ce poti obtine de la mine.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu în locul tău nu m-aș duce. Dacă văd că nu-și dă interesul la revedere.

| Marlene123 a răspuns:

Sincer nu. Isi asuma riscu fata. Singura pe acolo e un risc mare sa fi mintita de el si sa bati drumu degeaba... mai ales ca nu-si da interesu. Sacul vine la moara nu moara la sac.

| Lauragrg102 a răspuns:

It can t be safe or ok.
Nu au pierit,trebuie doar s ii cauti mai bine. Daca voia ceva serios, venea el la tine, nu trebuie sa mergi tu. Adică asta ar fi trebuit sa iti puna un semn de întrebare. Gasteste ti unul care sa vina la tine, si nu o relatie virtuala, astea nu aduc nimic bun.

| Lauragrg102 a răspuns:

It can t be safe. Normal ca nu i oke. Daaca voia ceva serios cu tine, venea el la tine. Si in primul dand relatiile virtuale nu aduc nimic bun, doar mai multe rapiri, si creste numarul de prostitutiewinking