| anonim_4396 a întrebat:

O prietena are o relatie la distanta cu un baiat. S-au vazut doar de cateva ori in rest vorbesc pe mess. El a invitat-o la mare, ea ar vrea sa mearga, dar parintii nu ar lasa-o niciodata, mai ales cu un baiat pe care nici nu l-ar cunoaste. Ea nu stie ce sa faca. Ii este teama ca se va supara baiatul daca nu va merge, va crede ca nu e interesata de el. Ea nu a mai avut prieten pana acum.
I-am spus ca poate e mai bine sa nu se duca, poate baiatul vrea doar sex de la ea, dar m-a asigurat ca nu e asa.
Insista sa mearga si nu stie ce sa le spuna parintilor.

6 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Parintilor trebuie sa le spuna adevarul. Atata timp cat este minora ei raspund de ea. Mi se pare absolut normal ca parintii sa nu o lasa sa plece de capul ei cu acel baiat mai ales ca nu il cunoaste decat din vedere si din cateva conversatii pe mess.In plus de unde stii tu ce intentii are baiatul?

Ps: Nu ar fi rau sa specifici varsta celor 2.

| Noone4u a răspuns:

Ar trebui sa incerce sa le explice parintilor ei cum sta treaba cu acel baiat, iar daca nu o lasa el ar trebui sa inteleaga acest lucru nu sa tot insiste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce varsta aveti? depinde si de asta! daca va stiti de pe mess el poate fi un violator sau pedofil sau... ai prins ideea happy

| Clodmod a răspuns:

Buna! Nu cumva prietena aia esti tu? Uite la ce m-am gandit: Daca parintii nu au incredere in ea, sa mearga la mare cu mai multi prieteni printre care si baiatul respectivwinking. Daca vreti intimitate, va puteti duce in apa sau putin mai departe, asta e singura sansa sa te lase pentru ca mi s-a intamplat si mie. Tineti-va de mana sub apa big grin. Bafta! Funda? happy

| DarYn a răspuns (pentru Clodmod):

Sa se tina de mana sub apa? rolling on the floor)

| DarYn a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa le spuna parintilor adevarul, cati ani are apropo?