| Eleenix a întrebat:

Dacă contactul nu a fost cu penetrare, ejaculare și am emoții cu lichidul preseminal pe care nu l-am simțit prin frecare.Pot lua pilula de a 2 a zi? Am auzit că acel lichid conține spermatozoizi. Nu mulți, dar există risc de sarcină.
Nu am avut zi fertilă

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stai ca m-ai bagat in ceata!
Cum adica ai avut contact fara penetrare?
Ca nu stiu altul fara penetrare decat cel oral, dar nu face sens sa ramai inscarcinata prin sex oral...

| Eleenix explică (pentru Violleta2022):

Prin frecare..am citit undeva că este posibil.dar nu am fost sigură

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eleenix):

Unde a avut loc frecarea aceea, odata ce spui clar ca nu a existat penetrare?
Te rog fi clara si vorbeste cu "gura deschisa", daca vrei un raspuns clar.

| Eleenix explică (pentru Violleta2022):

Organele genitale, zona intimă evidentlaughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eleenix):

Nu stiu cati anisori ai, dar cu siguranta esti extrem de micuta ca sa cunosti anatomie si cum se fac copii, odata ce nu cunosti un lucru extrem de important: se poate ramane gravida NUMAI daca un penisul barbatului intra in vaginul femeii, cand femeia este la ovulatie.
Prin mangiere, atingere si frecare, oriunde pe corp, NU se poate ramane gravida!

| Eleenix explică (pentru Violleta2022):

Ia cauta pe net și vezi că se poate, nu am întrebat să aflu părerea oamenilor de nebuna! Oricum ms de răspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eleenix):

Mai fetita, ce scrie pe net vine tot de la fetite ca tine, care cred ca copii se fac pe la subrat, sau pe unde v-ati avut petiing, fiindca spui clar ca NU exista penetrare, deci imposibil sa ramai gravida prin petting.
Sunt femeie adulta, am nascut doi copii si am ideea pe unde se concep si pe unde ies!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu lua pastila de a doua zi deoarece nu esti insarcinata, ce varsta ai?