| TearsOfBlood a întrebat:

Sal!
Am o problema.
Imi place o fata de la mine din clasa de varsta mea vreo 13 asa si nu stiu cum sa o fac si pe ea sa ma placa...
Suntem chiar colegi de banca dar doar pentru ca ne-a pus diriga asa.
Ei ii plac baietii mai mari si asa...
Mi-a zis cineva asta...
Si eu nu stiu cum sa o fac sa ma placa(mi-e frica sa ii spun direct ca imi place de ea pentru. ca ma aflu intr-o clasa de prosti si o sa ma fac de ras daca ma respinge).
Ce ma sfatuiti sa fac?
Eu vreau doar o prietena cu care sa ma pup sau ceva de genul si gta ma multumesc si putin timp(niciodata nu amavut o prietena).

7 răspunsuri:
| Ellaa123 a răspuns:

Pai.sfatul meu este ca nu ar trebui sa ii zici in fata, deoarece nu stii daca te place si sincer mai bine nu risti, pentru ca se poate sa fie genul de fata care sa isi bata joc de o persona de care ei nu ii place., zic mai bine sa pui pe cine.va sa o intrebe dar dupa ce trebuie sa te porti frumos cu ea, sa faci glume daca e genul de fata care ii plac glumele, sa te aranjezi si sa te faci placut! ..si sa vorbesti foarte mult cu ea! dar sa nu ii dai impresia ca o placi.

| TearsOfBlood explică (pentru Ellaa123):

Pai eu o vad doar la scoala si nu stiu nimic altceva despre ea in afara scolii. E de rau asta?

| Ellaa123 a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Paii...nu neaparat.dar cel mai bine. ar fi sa ii ceri idd.

| TearsOfBlood explică (pentru Ellaa123):

Pai il am id-ul ei.

| Ellaa123 a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Atunci vorbeste cu ea, ce mai astepti.

| TearsOfBlood explică (pentru Ellaa123):

Poi cred ca ma evita ca incerc.
Mereu zice ca are cate o treaba si papa.
Ce sa fac?

| Ellaa123 a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Atunci numai o baga pentru. scurt timp inseama pe mess, da acordai atentie la scoala.