| anonim_4396 a întrebat:

Daca dupa un act sexual am scos prezervativul si m-am sters doar cu servetele, iar cam la 3 minute am inceput alt contact. Din nefericire prezervativul s-a rupt de la baza cam pana la jumatate in timpul actului cam dupa 1 minut de la incepere dar nu am observat si am mai continuat putin.Sunt sanse sa fi ramas spermatozoizi pe penis, daca varful penisului era acoperit?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca prezrevativul 2 s-a rupt, cum deja era sperma ramasa pe teava, sunt sanse sa se fii scurs in vaginul fetei.
Din pacate, nu stim daca fata era la ovulatie sau nu, fiindca numai atunci se poate ramane gravida.

Data viitaore cumapara prezervative cu 2-3 numere mai MICI, fiindca doar prezervativele largi/mari se rup (se rasucesc pe penis, pana se intind si se rup)
Un prezervativ pus corect, trebuie sa intre foarte greu pe penisul in erectie si sa stea perfect intins, fara sa faca cute sau pliuri.

| Goete a răspuns:

Ups... asta nu stim. Ne spui tu peste cateva luni?
Daca ai ejaculat si n-ai urinat e clar c-au ramas spermatozoizi acum daca au ramas un prezervativul rupt sau nu, o sa ne spui ok?

| Ionel47 a răspuns (pentru Goete):

Am folosit altul nou a 2 a oara si ala s-a rupt

| Goete a răspuns (pentru Ionel47):

Despre asta vorbeam

| Crackman a răspuns:

Da dar cand facibsex de obicei pre se misca peste tot in prez asa ca nubse stie cu exactitate

| ciuperca008 a răspuns:

Da. De aici ai doua optiuni: Bagi banu de pensie alimentara sau fugi dupa lapte.