| noink a întrebat:

Daca fac 3 teste de sarcina la 40 de zile de la contactul sexual, ma pot baza pe rezultat? nu am un ciclu menstrual regulat si nu da semne ca ar veni luna aceasta, deci vreau sa fac testele acum. Ce parere aveti? alte relatii sexuale nu am mai intretinut

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Da normal ca il poti face daca au trecut 40 de zile. Rezultatul este cat de cat sigur. Si pentru linistea ta fa'ti si un control ginecologic.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se face un singur test si anume cel efectuat de un laborator de analize medicale pe baza analizei de sange. Este singurul test acceptat de orice medic ginecolog fiindca intotdeauna rezultatul are o acuratete de minim 98%, si din acest motiv este considerat valabil, valid, corect. Asa cum ti-am mai raspuns cu putin timp in urma, aparatul tau reproducator este afectatin cel mai bun caz/cel putin de amenoree secundara. In cazul tau se impune vizita medicala daca nu doresti sa fii afectata cat de curand de sindromul SOPC. Multa sanatate!

| FaraNumePls a răspuns:

Te poți baza

| Bishopp a răspuns:

Da. Dar de ce 3? e de ajuns unul sau pentru linistea ta hai 2.