| Ayumha a întrebat:

Funda! Fetelor, stiti cumva remedii pentru ati veni menstruatia? Eu am auzit ca daca bei vin rosu sai bei ceai de cimbru. Vreau sa merg la bunica mea la mare, si nu vreau sa merg si sa stau in casa... vreau sa merg la plaja...deci vreau sa imi vina mai repede menstruatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| uuueeeccc a răspuns:

Sau un pahar de vin rosu Murfatlar + un pachetel de drojdie proaspata, asta stiu de la mama happy

| InsaneDoll a răspuns:

Toate la timpul lorhappy

| InsaneDoll a răspuns:

Toate la timpul lor!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca vinul rosu
verişoara mea la incercat
eu nu garantez ca merge la ea nu a mers
oricum eu si verisoara ema suntem din eforie nord hehe
si mergem la plaja amandoi oricum cand are probleme (nu imi zice) dar disapre repede deci casta cred ca e un semnhee hee
faza nu e camia scunde dar o daore capul deci asi asta e un semn de care te poţi folosi sa depistezi cu cateva ore ianinte cand iti vine

| bmm a răspuns:

Ai putea sa incerci sa o amani...sunt niste pastilute orgametril gasesti la farmacie iei una pe zi cu aproximativ o saptaman inainte sa iti vina si iei cam 2 saptamani sau cat ai nevoie.eu am luat d 2 ori si a fost oke!