| Giugiuc0ku7 a întrebat:

Daca ii fac oral unei fete mă dezvirginez? Stiu că nu dar vreau si părerea voastră

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce chiar tu ai afirmat : ''Stiu că nu dar vreau si părerea voastră'' se poate aprecia ca de fapt nu esti bine/precis informat.
Notiunea cunoscuta si definita prin denumirea de dezvirginarea, se produce/se realizeaza in cazul ambelor sexe, numai/doar in momentul in care este intretinut primul act sexual real in timpul caruia cele 2 organe sexuale se ating sau sunt... ''impreunate''. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu te dezvirginezi decat in urma unui act sexual cu o fata.

| Sofer a răspuns:

Când îți introduci scula în ea. Atunci te dezvirginezi.

| seth2016 a răspuns:

Giugiuc0ku7, nu exista o definitie a virginitatii. Virginitatea este un construct social, ceva inventat de oameni.

In trecut se considera ca te dezvirginezi doar cand ai un contact sexual (vaginal) cu un partener de sex opus. Si se considera ca trebuie sa ramai virgin pana la casatorie. Si cum virginitatea nu usor de suportat casatoriile se faceau foarte devreme.

Astazi putini se mai casatoresc la 18 ani si cei mai multi de varsta ta considera virginitatea o idee invechita. Lumea s-a schimbat.

Sexul oral poate fi la fel de placut ca sexul vaginal. Poti considera ca daca ai avut o experienta sexuala intima, de orice fel, cu o fata, nu mai esti virgin.

| Giugiuc0ku7 explică (pentru seth2016):

Păi dacă e doar oral nu am cum sa mă dezvirginez... eu așa știu.

| seth2016 a răspuns (pentru Giugiuc0ku7):

Ce inseamna pentru tine dezvirginare?

| Michaeel a răspuns:

Ca sa te dezvirginezi este nevoie de contact sexual deci e imposibil sa îți pierzi virginitatea doar de la oral.