| fgmijpb a întrebat:

Daca imi place o fata ce trebuie sa fac sa o cuceresc?
P.S: Sunt timid si nu mai vreau sa fiu

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La 14 ani poti afisa cele mai scumpe masini pe avatarul tau si tot degeaba, nu este o solutie pentru a pacali o fata care nu te place. Daca tu crezi ca totusi fata te place, pana vei fi posesorul unei astfel de masini, incearca cu o banala invitatie la un suc.

| sayWhaaat a răspuns (pentru neutrino):

Funda.

| fgmijpb explică (pentru neutrino):

Băi, nu aveam alta poza atunci si nu am cautat ca disperatul. Si eu vreau o fata care sa ma placa pentru ce sunt nu pentru ce am.

| neutrino a răspuns (pentru fgmijpb):

Sunt de acord cu tine, dar in acest caz nu te mai afisa cu ceea ce nu te reprezinta.

| fgmijpb explică (pentru neutrino):

Esti copac? Ca vad ca ai o poza cu un copac! Te reprezinta, asa-i? =)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand tinuta:fetele sunt atente la detalii-maini ingrijite, incaltaminte, frizura.Alege-ti un parfum discret, care sa te caracterizeze.Nu exagera cu intensitatea lui... Apoi fi cat mai jovial cu toata lumea din jur-colegii-saluta-i cand apari, intreaba-i ce mai fac, incearca sa intervii atunci cand cineva are nevoie de ceva, fi cat mai deschis la orice dialog, tolerant cu cei care mai dau in gropi.Trebuie sa te evidentiezi capatand simpatia colegilor, iar fetelor le place sa fie cu baietii care sunt cumva in centrul atentiei.

| Love4Music a răspuns:

Totul porneste de la creier, impune-ti sa nu mai fii timid si ai sa reusesti.
Poate si eu eram la 14 ani la de timid ca si tine, dar odata cu varsta aceasta timiditate dispae treptat. Asa ca fa-ti curaj si invit-o la un suc, la o plimbare iar daca nu vrea, asta e nu a fost sa fie, mai sunt fete pe lumea asta.

| toly a răspuns:

Poarta-te frumos cu ea, respect-o ajut-o si zii"TE PLAC voiam sa-ti zic dar nu aveam curaj, ce spui despre asta simti si tu la fel?" Si sa nu carecumva sa lesini Bft happy

| Mihai111111111 a răspuns:

Vrei sa nu mai fi timid? Bagati degetu in fund si numara pana la trei laughing