| anonim_4396 a întrebat:

Salutari!
Am o "problema":
Imi place de o fata,stie ca o plac, vreau s-o cuceresc dar sunt timid.
Sfaturi?
P.S. - SUNT TIMID! Nu uitati

8 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Ori vrei sa o cuceresti ori esti timid(astea 2 se bat cap in cap)Ca sa cuceresti o fata nu trebuie sa fi timid deoarece fetelor le plac baietii indrazneti, nu sa astepte sa faca ele primul pas.

| DiamondShine a răspuns:

Sfatul:Nu mai fi timid, sau cel putin incearca! Ia-ti inima in dinti ca nu se poate intampla nimic rau.Nu trebuie sa iti fie frica de un refuz, ca poate de asta te temi, acum trebuie sa treci prin toate in viata.

| shon a răspuns (pentru DiamondShine):

Nu ma tem...Cand vorbesc cu o fata de care-mi place simt fluturi in stomac, noduri in gat si asa devin din ce in ce mai timid.Mie frica intr-adevar dar nu stiu de ce...Eu sunt mai nebunatic si nu prea stiu cum sa ma comport cu o fata(daca as fi impreuna cu ea)

| unpustiobisnuit a răspuns:

Inceareca sa intrin in cecul ei de prieteni, afla mai multe despre ea, ofera-te sa o duci acasa si incet, incet va apropiati. La mine a mers ( rezultatul il vezi in poza )

| shon a răspuns (pentru unpustiobisnuit):

De prieteni, suntem.Despre ea stiu cv cat de cat.N-am cum s-o conduc pana acasa(stam in parti opuse a orasului).As incerca s-o sarut da` n-o prind singura.Ce zici?

Răspuns utilizator avertizat
| Dubi19 a răspuns:

Bună eu cred că trebuie să te porți draguț.O să iți dau niște idei prin care o să o poți cuceri, tu alegi dacă sunt cele mai frumoase.
În primul rand poti merge într-un magazin si cumperi multe acadele si o inviti cu tine sa le impartiti copiilor saraci de pe strada. Poti sa ii cumperi si ei un cadou si la sfrasit o pui sa inchida ochii si sa ridice mainile si ii dai tongue...ii poti face un origami si ii spui ca ai muncit mult pe el si poate ca nu o iesit asa frumoas ca acela din magazin dar e pentru ea, pentru bunatatea de care a dat dovada atunci cand a imparit acadele copiilor si oamenilor saraci. Daca nu ai chef sa te obosesti cu origami, iti poti lua un plus si ii spui: e pentru tine, pentru ca ai luminat fetele oamenilor atunci cand l-ai imparit niste banale acadele si pentru ca mi-ai facut ziua mai buna, apropo ai fii cel mai dragut ajutor al mosului!tongue
o alta idee ar fi sa îi cumperi ceva de Craciun si o floare, afli unde sta si ii le l-si pe parg, cu un biletel in care specifici ca e pentru ea!
O alta idee prin care o poti cuceri ar fi sa ii afli adresa si sa ii trimiti o scrisoare in care sa ii descri tot ce simti pentru ea, ce te facut ea sa simti fata de fetele intalnite pana acum.
Poti sa o inviti la un film, si ai grija daca fata e timida nu incerca sa o saruti de la prima intalnire, incearca sa vezi daca te place, daca v-ati potrivi.
Poti sa o inviti pana la biblioteca sa te ajute sa cumperi niste carti, o lasi pe ea să aleaga cateva carti care ii plac ei...iar la sfarsit cand iesiti o intrebi daca vrea sa mergeti la o ciocolata calda. iar acolo ii daruiesti cartile pe care ti le-a recomandat.
Ooo sunt multe lucruri dragute pe care le-ai putea face, oricum nu uita sa fii respectuos, curat, aranjat si un pic fermacator, fii tu!
Multa Bafta!