| AliceAnnnnna a întrebat:

Dacă îmi vine menstruația in fiecare luna cu 4 zile mai devreme e ceva rau? In fiecare luna îmi vine mai devreme cu 4 zile sau 3 maxim, nu mai mult nu mai puțin.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Te sfătuiesc să îți descarci aplicația https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.periodcalendar este foarte bună, o folosesc de multi ani, îți arată cu aproximație data venirii menstrei, când se produce ovulația și zilele fertile de concepere.
O menstruație nu are o dată fixă este normal sa vina cu 3/4 zile mai devreme ori mai târziu.

| AliceAnnnnna explică (pentru MihaelaDart):

Am și eu aplicația asta. Și mereu ma anunța ziua in care îmi vine și fix in ziua in care ma anunta atunci îmi vine!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DACA, in fiecare luna/ciclu menstrual se constata ca sangerarea menstruala porneste mai repede cu 4 zile (sau 3) fata de data calculata, pronosticata de tine, in acel caz se poate afirma cu certitudine ca de fapt este gresit/incorect preconizata lungimea ca numar de zile a viitorului ciclu menstrual. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este, poti considera ca este regulat, ca ii stii exact durata.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este rau.

| mastadont a răspuns:

Nu e rău, e ceva normal. Ciclul are de obicei 28 de zile așa că este normal să vină mai devreme luând în considerare că o lună are 30 sau 31 de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iei anticonceptionale o sa iti vina perfect regulat, adica cu nicio zi mai devreme sau mai tarziu.