| Andreeaa20 a întrebat:

Daca îmi vine menstruatia la 25 de zile cand pot rămâne insarcinata? După 14 zile de la menstruatie mai pot rămâne însărcinată? Cand sunt in perioada fertila?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai un ciclu perfect regulat la 25 de zile, atunci ovulatia este exact la mijlocul celor 25 de zile, deciintre ziua 12 si 13!
Perioada fertila inceapnd cu 3 zile inainte de ovulatie si terminandu-se 2 zile dupa ovulatie.

| Werrich a răspuns:

Tu ești aia care îți introduceai spermă din prezervative?

| Floridori a răspuns:

In cazul in care ciclul are lungimea de 25 de zile, ovulatia este in ziua 11 a ciclului, perioada fertila intre zilele 7 si 12 ale ciclului, ambele zile inclusiv.
De mentionat ca ziua 1 se considera a fi prima zi de sangerare.

| anarosca78 a răspuns:

înainte cu 14 zile esti la ovulatie, perioada fertilă o ai inainte cu vreo 18-19 zile, fix după 14 zile de la menstruatie esti la ovulatie