| Cezaracarlaioanamiharlatirbenicastbekdndlkd a întrebat:

Dacă in luna mai am avut in contact sexual, luna trecută mi-a venit menstruație iar acum întârzie de ceva zile bune...as putea fi gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a putea exista o sarcina chiar si ipotetica instalata in uter, in cazul in care ulterior s-a produs o menstruatie si care daca a fost similara/asemanatoare ca si manifestare cu cele anterioare, atunci se poate considera ca se poate exclude existenta unei sarcini in aceste conditii. Probabilitea existentei unei sarcini este extrem de mica sau altfel spus atat teoretic cat si practic aproape imposibila. Multa sanatate!