| Darja111 a întrebat:

Dacă in luna noiembrie am avut act sexual si dupa mi-a venit menstruatia inseamna ca nu sunt insarcinata?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ultima sangerare menstruala s-a desfasurat in conditii similare/identice ca si celelalte menstruatii anteriore d.t.p.d.v. : ca numar de zile, cantitate de sange menstrual eliminat, flux zilnic de sangerare, culoare, textura, aspect, etc. in acel caz se poate afirma fara nicio retinere ca este absolut sigur faptul ca NU s-a format si nici NU a existat o sarcina instalata in uter. Multa sanatate!

| Darja111 explică (pentru corbulalbrosu):

A durat 4 zile şi in primele zile a fost abundenta si mai multa dar dupa mai putin. Dar ai putea sa ımj spui de ce nu am simptome premenstruale?

| Emilian65 a răspuns:

Da, nu ești gravidă.

| Sofer a răspuns:

Da. Înseamnă că nu ești însărcinată.

| Teo29 a răspuns:

Nu
dar ai grija pe viitor sa nu faceti act sexual neprotejat ca atunci va exista risc de sarcina

| anagsiwnagisiwowywo9 a răspuns:

Nu esti insarcinata.