| niko_3882 a întrebat:

Daca in timpul actului sexual.nu folosim prez si la sf el se termina afara si, si eu ma termin ori inaintea lui ori dup ori in acelasi timp.se poate intampla ceva?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic rau daca v-ati facut analizele obligatorii si daca nu va temeti prea tare de o sarcina. Riscul de sarcina este destul de mare, asa ca aceasta metoda este rezervata cuplurilor stabile, in viata carora un copil n-ar reprezenta o problema.

| mgtow a răspuns:

Nu are ce sa fie daca termini inaintea lui ajungi la orgasm mai repede

| Zenithf a răspuns:

Noi (eu si sotia mea) am practicat sportul asta cu succes timp de 5 ani, insa riscul este foarte mare. Folositi prezervativul daca sunteti 100% impotriva sa aveti copii.

| TeoPT a răspuns:

Da, absolut
tu ai auzit de lichid prespermatic?

vine inaintea spermei(Dupa cum o spune si numele) si contine destui spermatozoizi ca sa te faca mamicabig grin

folositi prezervativ, ca nu e de joaca

| Азбука a răspuns:

Da, se intampla sa te simti... terminata... si sa devii mamica.

| Rihanna a răspuns:

Nu, nu se intampla nimic daca el are grija si ejaculeaza afara. oricum, aveti grija de voi

| Rihanna a răspuns:

Nu e adevarat, lichidul prespermatic nu contine spermatozoizi.documentati'va inainte de a da sfaturi aiurea.
Lichidul preejaculator contine spermatozoizi?

Prostata este locul unde se amesteca fluidele din compozitia spermei chiar inainte ca aceasta sa fie ejaculata. Intre ejaculari, spermatozoizii asteapta pe traseul ductelor spermatice si in epididim iar lichidele ce compun sperma sunt depozitate in prostata si veziculele seminale. Drumul parcurs de sperma spre iesire este compus din canalul ejaculator (un tub aflat in interiorul prostatei si care se varsa in uretra) si uretra.

Dupa o ejaculare, pe acest traseu raman spermatozoizi. O parte din ei poate fi spalata odata cu eliminarea urinei. Totusi e estimat ca pe traseul canalului ejaculator pot ramane cantonati spermatozoizi viabili pana la 2 zile dupa o ejaculare. Acestia pot fi preluati de lichidul prespermatic care se secreta foarte aproape de acest loc. sursa:http://www.clopotel.ro/......r-141.html m-am si asigurat ca nu spun prostii

| diamant1808 a răspuns:

Da.inainte de a se termina el, in timpul penetrarii lui ii curge si un lichid care contine spermatozoizi.ai grija nu te sfatuiesc sa mai faci fara prez.am trecut si eu prin asa ceva.stiu ca e mai frumoasa senzatia. dar consecintele sunt mai greu de suportat.