| inger02 a întrebat:

Daca intr-o relatie nu exista sex aceasta se poate termina? si de ce?
:X funda :X

Răspuns Câştigător
| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna. daca o fata nu vrea sa faca sex, inseamna ca nu e pregatita pentru acest pas (din toate puctele de vedere).
daca baiatul care este langa ea o asteapta pana ce va fi pregatita inseamna ca o iubeste si ca relatia va continua.
daca baiatul se supara, o forteaza, o ameninta cu sfarsitul relatiei, nu tine la ea, ci vrea doar sex.

simplu. sper sa nu faci o greseala.

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
În primul rând, depinde de vârsta celor două persoane. Dacă este vorba de o relaţie copilărească, gen 10-16 ani, atunci nu cred că absenţa sexului este dăunătoare. În fapt, este chiar indicat să nu treci la asemenea lucruri atât de devreme.
În schimb, dacă este vorba de o relaţie serioasă, în care partenerii au minim 18-19 ani, atunci da, aceasta se poate să se încheia. Gândeşte-te că este vorba de o pasiune sau dorinţă necesară care pur şi simplu nu este îndeplinită. Dacă trec lunile şi unul dintre parteneri nu este de acord cu o relaţie sexuală, acest lucru va duce în final la despărţire.

| Cypronge a răspuns:

Sexul intr-o relatie de durata e aproape obligatoriu pentru ca un contatc sexual e o dovada de incredere reciproca si o uniune unde 2 indivizi devin 1. E bine sa intreti o relatie sexuala doar daca esti indragostita dar hei suntem oameni si noi si avem dreptul la o placere din cand in cand, doar iti recomand sa folosesti un prezervativ pentru siguranta si daca vrei si un lubrifiant pentru marirea placeri.

| Ellenna a răspuns:

Depinde de varsta. o relatie intre persoane de pana in 17 ani (fara sex) poate dura destul de mult ( pana in momentul in care cei doi decid ca vor sa isi inceapa viata sexuala. ) Daca cei doi au peste 17 ani, nu cred ca poate dura foarte mult relatie. Adica. la un moment dat tot se va discuta despre sex si baiatul va dori ceva mai mult de la o relatie. Exista, desigur, si exceptii.

| Nymphetamine a răspuns:

Daca exista dragoste, nu conteaza atat de mult sex-ul.Dar depinde si de varsta.

| yuuki a răspuns:

Buna,
Sexul conteaza intr-o relatie la fel cum conteaza si restul lucrurilor ca de exemplu:increderea, intelegerea etc.Fiecare dintre aceste lucruri are o parte la care contribuie pentru ca o relatie sa fie de durata, sanatoasa si frumoasa.Atunci cand cineva ia din aceasta balanta doar un element,balanta se inclina si echilibrul se duce.O relatie se poate termina chiar si daca exista sex, pentru ca poate alt element (ca cele mentionate) nu exista.
Din punctul meu de vedere, sexul este important pentru ca intr-o relatie toate elementele ce o constituie sunt importante.
Sper ca ti-am fost de folos.pa`pa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa se termine? daca te intelegi cu el, nu are cum...ma fata nu vrei sa faci ceva cu el...pai nu faci si gata, ii spui la om sa stie.Si eu am trecut prin faza asta,nu stiam ce sa fac sa rad de ea?laughingda acum tot impreuna suntem,si nu am mai pomenit de asa ceva in fata ei, si in plus sexu ii ceva serios colega, deci grija mare ce vrei sa faciwinking:*