| Anonima555 a întrebat:

Dacă îți bagi numai penisul în vagin te dizvirginezi?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Logic ca iti pierzi virginitatea odata ce ai contact sexual.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA insa cu conditia ca penisul introdus in vagin sa fie natural, fiindca in urma folosirii unui penis artificial te vei masturba doar fara se te si dezvirginezi. big grin

| CodrutElian1990 a răspuns:

Zici: numai penisul. Dar ce ai mai vrea sa-ti bagi?

| Anonima555 explică (pentru CodrutElian1990):

Nimic.Sunt cam curioasa?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Anonima555):

Nu, e bine ca esti curioasa. Eu ma refeream la modul de formulare a intrebarii.
Dezvirginarea se "reflecta" pe doua planuri: fizica si psihica.
Impreuna se realizeaza prin act sexual facut cu o alta persoana. Si masturbarea este considerata act sexual. Masturbarea se poate face si cu mijloace artificiale care se introduc in vagin. Din cat am citit eu, se spune ca poate avea loc o dezvirginare fizica, denumita deflorare, si prin alte mijloace si metode, decat prin introducerea penisului, inclusiv prin sport. Dar din punct de vedere psihic se considera dezvirginare doar printr-o relatie sexuala cu o alta persoana. Nu am dat genul persoanei, deoarece si baietii "se dezvirgineaza". Insa, chiar o dezvirginare fizica cu diferite mijloace, are o influenta asupra psihicului.

Dupa cum se vede, cine urmareste subiectul, chiar intre oamenii de stiinta sunt controverse referitoare la modul prin care "dispare" virginitatea unei persoane.

Consider insa ca in timpurile in care traim, pentru nimeni nu ar trebui sa fie un impediment intr-o relatie inexistenta virginitatii.
Eu tin cont de ce a zis Dumnezeu cand a juns virgina in rai: "Eu ti-am dat-o ca s-o dai, nu sa vii cu ea in rai." Este valabil si pentru barbati.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da si normal pentru ca asa se pierde virginitatea, cu degetul nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Numai"?

| Logann a răspuns:

Nu se pune trebuie sa intre si testiculele. TOT SAU NIMIC!

| theillusoryman a răspuns:

Bineînteles că nu.Trebuie să îți bagi o coadă de matura lungă cam de vreo 40 de cm ca să te dezvirginezi, penisul nu îi de ajuns.

| MULLER96 a răspuns:

Aici nici nu se discuta pentru ca penisul introdus in vagin este acel orcan ce dizvirgineaza