| RobertG101 a întrebat:

Am o nelamurire. Ca sa te dizvirginezi trebuie sa penetrezi un vagin/sa fii penetrata de un penis, corect? Ei bine, atunci lesbienele si homosexualii tot vor fi virgini?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Omul, dupa ce intretine relatii sexuale, se schimba, iar aceasta schimbare se numeste pierderea virginitatii. E greu de spus momentul exact, dar ce e clar e ca daca are relatii cu un partener si ajunge la orgasm, persoana nu mai e virgina sub nici un aspect. Iarasi, daca un cuplu se saruta si pipaie cu orele e greu de spus, dar daca se penetreaza e clar. Ce imi spui tu de penis, crezi in magie cumva? Ti s-a prezentat o varianta simplificata, ca sa nu crezi ca orice activitate cu tenta sexuala duce la pierderea virginitatii, si ai luat-o prea in serios. Sa iti mai spun ceva: nu toti oamenii au nevoie de acest concept, ''virginitate'', iar cei ce nu au nevoie de concept ca sa inteleaga sexul, nici nu inteleg conceptul.

| mentholinks a răspuns:

Virginitatea se pierde in urma oricarui tip de act sexual indiferent de natura partenerului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci.Din punct de vedere strict teoretic, ej vor ramane "virgini"toata viata.Dar practic nu.Virgin e sinonim cu pur, neprihanit.Echivalente ale cuvantului virgin au fost folosite de acum 10 secole, pe cand nu exista termenul de gay sau lesbiana.Virgin egal cast, neprihanit. Putem spune oare ca 2 gay care fac sex anal sau 2 lesbi care folosesc jucarii sexuale sunt neprihanite? Nu, evident Deci practic nu sunt virgini/virgine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......enis-nu-a/