| carmenanca a întrebat:

Daca iubitul meu mi-a a bagat doua degete in vagin mai sunt virgina? nu vreau glume. multumesc! dau fundita

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca te intereseaza titulatura de virgina, nu-l lasi pe ala sa iti bage degetele in pasarica...sau ti-e teama sa nu te duca maica-ta la ginecolog? Oricum, eu stiam ca o persoana este virgina pana in momentul in care face sex si nu pana cand isi rupe himenul...iar faptul ca ala ti-a bagat degetele in pasarica, reprezinta o forma de sex. Altfel, poti sa tii-o tragi anal "din gros" ani de zile, fara sa ti-o bage vreodata in vagin. Asta te face virgina? Nu cred.

| wildthing a răspuns (pentru wildthing):

Bai ma scoateti din sarite cu softul vostru. M-ati fortat sa scriu gresit si nu e prima data. Eu vreau sa scriu "ti-o tragi" (cu un "i") iar voi ma fortati sa accept forma incorecta cu doi "i"? E ridicol.

| neutrino a răspuns:

Stai linistita, in ziua de azi nu mai conteaza doua degete!

| Hakuouki a răspuns:

Virgina nu-mi pasa daca esti, dar nici matura nu esti, daca l-ai lasat sa iti bage degetele inseamna ca nu-ti pasa daca mai esti sau nu.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu cred ca are degetele destul de lungi incat sa iti fi rupt himenul...

| carmenanca explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Nu cred ca e vorba cat sunt de lungi. mai degraba groase.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru carmenanca):

Mda...Nu vreau sa ma antrenez in astfel de discutii.Asculta sfatul lui Dilemaa

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Himenul se afla la circa 0, 5-1 cm la intrarea in vagin, deci, nu iti trebuie degete lungi, ci mai degraba groase. Depinde acum si de himen, daca acesta este unul elastic, sunt sanse sa nu te fi dizvirginat, daca nu este elastic siti-a curs si putin sange, cel mai probabil a dat peste himen, dar asta nu inseamna ca l-a rupt in totalitate. Abia la un act sexual sau penetrare, nu vei mai fi virgi a :-)

| Ezeru a răspuns:

Himenul are intotdeauna o mica deschizatura ce-i permite sa ramana intact dupa introducerea unui tampon sau chiar al degetului in vagin. Deci inca mai esti virginawinking

| AlexandraCris a răspuns:

Da, mai eşti. Dacă băga -altceva-, nu mai erai considerată virgină. Nici ruperea himenului nu e sinonimă cu dezvirginarea doar dacă himenul s-a rupt în timpul unui act sexual. happy

| Dilemaa a răspuns:

Asta depinde de forma vaginului pe care o ai. exista mai multe forme de vagin, si daca ai noroc, atunci cu mici sanse ai mai fi virgina. Dar intreaba-ti ginecologul sa te asiguri totusi.

| marinelamarin a răspuns:

Putea sa-ti bage si toata manalaughingvirgina esti pana in momentul incare ai contact SEXUAL cu un barbat.deci esti virgina stai linistita. funda?

| TurboBoost a răspuns:

Desigur.