| Costinamiha a întrebat:

Daca luni am avut ultimul contact, iar sambata am luat pastila cu doua ore mai târziu, exista vr-un risc sa ramân gravida? Va rog sa-mi raspundeti!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sambata la 5 zile dupa ultimul contact pe care l-ai avut luni? Ca nu inteleg. Va jucati cu pastilele astea de parca ar fi Orbit. Daca v-ati protejat cu prezervativ intrebarea ta nu prea are sens.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbesti de pastila de a doua zi sau de pastilele anticonceptionale?
Si cand anume ai luat pastila, care luni si care sambata ai avut contact sexual?
De ce nu mergi la medic sa-ti explice cum se iau pastilele?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai luat pastila la 5 zile dupa contactul sexual, este posibil sa fi ramas gravida.

| vocea a răspuns:

Maxim trei zile dupa contacat trebuie sa iei pastile

| Codecs a răspuns:

Pai nu inteleg, de ce asa tarziu? si spune clar in cat mai scurt timp dupa eveniment, dupa 5 zile ii ca si cum ai luat-o doar asa.

| Costinamiha explică:

Ma refer ca ultimul contact sexual l-am avut luni, pastilele le-am luat mereu, in fiecare zi, iar sambata la cinci zile după ce am avut contactul am luat pastila cu doua ore mai târziu decât o luam de obicei

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Costinamiha):

Efectul de protectie oferit de pastila anticonceptionala ramane neschimbata, maxima chiar si in cazul in care intarzierea in administrarea urmatoarei pastile este pana in 12 ore. Poti fi linistita fiindca nu exista nici cel mai mic pericol in situtia descrisa de tine. Sanatate.