| AFRAIDs a întrebat:

Daca ma atrage o fata pur si simplu, nu inseamna si ca o iubesc? Cum faceti aceasta diferentiere? Atractie - iubire - emotie.
Eu spre exemplu cand ma simt atras/iubesc pe cineva am emotii in prezenta persoanei respectiv si sunt mai altfel fata de cum sunt normal.Ce spuneti

Răspuns Câştigător
| ByCats a răspuns:

Daca te simtiti atras de cineva e normal dar asta nu inseamna ca si iubesti. Sentimentul de iubire se formeaza in timp.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ciumpi35 a răspuns:

Cand iubesti, simti. Cand nu esti langa persoana respectiva iti e dor de ea, vrei sa ii simti parfumul, sa o ai in brate, sa o poti saruta. Atractia e atunci cand iti place cum arata persoana fizic, dar atat.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Atractia e diferita de iubire.Nu

| Nikoo12 a răspuns:

Cand iubesti ceva ai fi in stare sa faci oroce pentru acea persoana. Atractia. meh. doar ca nu ai putea sa iti iei ochii de pe el/ea. nimic mai multlaughing Emotiile le poti simte si daca esti atras de o anumita persoana si daca o iubesti.
Funda?:*

| AFRAIDs explică (pentru Nikoo12):

Chiar si sa renunti la aceea persoana pentru ca iubeste pe altcineva, asta ar fi un semn de iubire, dar pana la urma tu ce castigi