| tgbobkabob a întrebat:

Nu stiu de unde sa incep...

Inca de la inceputul lui ianuarie mie imi place o fata. Sunt prieten apropriat si foarte bun cu ea, tin mult la ea, o plac chiar foarte mult, dar de iubit, nu sunt sigur daca o iubesc (am 15 ani, nu sunt sigur inca despre iubire adevarata).
Tot am sperat sa imi treaca, sa nu ma mai simt atras de ea, pentru ca m-am indragostit, dar la fel m-am indragostit si de alte 5 fete, am fost cu ele o saptamana si n-am mai simtit nimic.
Am asteptat sa dispara acea atractie, dar pana si in momentul asta inca sunt atras de ea. Este superba, un corp perfect, o personalitate uimitoare.

Eu ies mai mereu cu ea, ii cunosc prietenii, ce fel sunt, s. a.
Ea care are tot 15, se mai intalneste cu alte persoane de prin alte licee, altii de clasa a 12-a.

Si pana in momentul asta nu am avut niciodata curajul sa-i spun ce simt, ca inseamna tot pentru mine, ca in momentele grele cand ma gandeam la ea ma fortam sa fac mai bine, si toate acestea din cauza ca stiu cu ce baieti mai umbla (dar nu e tarfa sau ceva de genul), iar eu nu ma comar cu ei si AM teama de respingere.

Eu sunt foarte sigur ca o sa zica "nu", ca ne cunoastem de mult si sunt un prieten bun si altele, dar totusi am teama de respingere, nu pot sa o intreb, pur si simplu evit asta, si glumesc, rad si ma simt bine cu ea.

Voi ce ziceti? Sper ca unii nu or sa posteze de caterinca.

3 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Frate, n-ai de unde sa stii ca o sa zica nu. De ce sa te intrebi mereu 'ce-ar fi fost daca eu i-as fi spus ca imi place de ea'? Mai bine elimini suspansul, iti iei inima in dinti si incerci. Bafta!

| InoTkd95 a răspuns:

Eu de exemplu, fata fiind, as prefera sa imi spuna ce simte pentru mine. AI putea sa incerci si u. Uite si motivul: ce vrei sa stay ascuns mereu? Nu iti taie nimeni gatul daca ii spui ce simti pentru ea. Daca iti este prietena adevarata te va tine si mai aproape, dar suficient de departe incat sa nu iti faci iluzii. Ai sa vezi ca o sa fii mai usurat daca ii spui. Incearcahappy:* Succes:*

| drtractor a răspuns:

Ma incearca, daca zici ca umbla cu baieti mai mari, e posibil sa se scape, am facut liceul si eu si stiu cum era cu pustoaicele de-a 9a-10a...