| bubudya a întrebat:

Daca ma masturbez inseamna ca nu mai sunt virgina? Asta s-ar putea detecta la ginecolog? va rog am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Depinde de modul cum te masturbezi.
Normal esti virgina pana intretii un contact sexual cu o persoana de sex opus.
Insa daca te masturbezi introducandu-ti anumite lucruri in vagin ce ar putea rupe himenul, se poate vedea(dar virgina tot esti).
Insa daca masturbarea se efectueaza la suprafata, nu se vede nimic.
Stai linistita happy!

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ginecologul vede, nu detectează!
Dacă folosești obiecte care le introduci în interior, nu mai ești virgină.
Pa, pa.

| DNSK a răspuns:

Nicio legatura una cu alta. stai linistita!

| radu75 a răspuns:

Psihic,mental,in mintea ta esti virgina, pentru ca esti ferm convinsa ca nu ai avut relatii sexuale cu un partener. Fizic, daca tu ti-ai introdus ceva acolo si himenul s-a perforat, imi pare rau...nu mai esti virgina,pentru ca ruperea himenului a avut loc,indiferent ca ti-ai bagat un vibrator,degetele sau cauza e ca faci spagatul. Fizic nu mai esti la fel,doar in mintea ta ramai virgina. Depinde acum cate cunostinte ai despre masturbare,aceasta fi doar clitoridiana, adica iti provoci placere stimuland doar clirorisul care e in afara vaginului,adica fara penetrare. Cat despre medic,da,el cunoaste daca a avut loc ruperea himenului, depinde pentru ce control mergi, ce investigqtii, dar stai linistita, profesia il obliga la o confidentialitate stricta, asa ca nu va afla nimeni. Sunt insa curios ce vei putea sa-i explici noului tau iubit atunci cand va veni vremea sa o faci. Tu ai dreptate dar...el nu va crede. Doar daca e matur si e un barbat destept.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te masturbezi prin masarea clitorisului şi NU introduci degetele ( sau diverse obiecte ) în vagin, atunci eşti virgină ( fizic vorbind, himenul fiind intact ).

Dacă ai introdus diverse chestii în vagin şi ai RUPT himenul, atunci NU mai eşti virgină şi asta se poate vedea la un control ginecologic.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Fizic atâta timp cât nu ți-ai rupt himenul ești virgină. Psihic numai ești de când te-ai apucat de masturbare.

| DNSK a răspuns (pentru Azµre):

Himenul se poate rupe si cand alearga. asta inseamna ca nu mai e virgina?

| Azµre a răspuns (pentru DNSK):

Fizic vorbind da, cel puțin așa scrie în anumite articole... vorba aia îl poate rupe și la o spagată sau altceva.
Oricum ar fi, eu nu văd rostul întrebării. a făcut ea ceva de întreaba asta.

| DNSK a răspuns (pentru Azµre):

La asta nu m-am ganditstraight face sa stii ca. well done!

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Mai ești dacă te masturbezi, nu cred că vei mai fi dacă faci cu altcineva.
Citește mai mult despre actele sexuale:
http://www.acasatv.ro/......ta-ta.html
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Logic că nu mai eşti virgină, mai ales dacă-ţi introduci anumite lucruri.
Te pup!

| Yasmin875 a răspuns:

Nu se intampla nimic

| Music4life a răspuns:

Depinde ce intelegi prin " masturbare ", daca n-ai folosit nimic care sa-ti rupa himenul, esti inca virgina. Nu poate detecta la ginecoloc decat eventuale leziuni ( daca ai folosit ceva dur ) sau o eventuala dezvirginare.

| culturistu a răspuns:

Esti in calduri?

| GAdNuRi a răspuns:

Daca te masturbezi bine inteles ca mai esti virgina, nu vei mai fi virgina cand vei intretine relatii sexuale cu cineva. Baftawinking

| bubudya explică:

Nu am facut nimic, pana cum nu mi-am incepu viata sexuala cu un baiat, parintii ma stiu o fata care nu prea umbla cu baieti si au incredere in mine, dar totusi...

| bubudya explică:

Pai si daca mi-am rupt himenul facand spagatul pentru ca fac asta destul de des si alte sporturi inseamna ca nu mai sunt virgina? In fine, va multumesc mult tuturor!