| jasminares a întrebat:

Bunna, am nevoie de ajutor,
eu nu stiu cum sunt masturbarile astea, si nu stiu din ce consta, eu ma masturbez dar nu in interior, daca ma intelegeti, apoi cu fostul prieten ne jucam odata si el mi-a bagat degetul incet in vagin dar nu adinc, nu am avut scurgere de sange, dar a doua zi am plecat la ginecolog si mi-a zis ca nu am himenul, mama mea stie ca eu sunt virgina si noul prieten la fel, si eu la fel cred pentru ca nu am permis sa mearga adin in vagin am cautat surse si spune ca mental eu inca sunt virgina, si ca atunci cand voi avea prima data relatia sexuala partenerul va cunoaste ca sunt virgina ca nu vA putea baga tot deodata, am nevoie de sfatul dumnevoastra,

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma masturbarii chiar si intravaginale NU se poate pierde virginitatea, fiindca aceasta reprezinta un concept psihic si mental deci nu reprezinta ceva fizic, vizibil sau palpabil si din acest motiv poate sa apara doar in momentul in care se intretine primul contact sexual prin care vaginul este penetrat de catre un penis real/adevarat al unei persoane masculine. Prin deteriorarea, lezarea sau ruperea accidentala a himenului in timpul masturbarii se produce asa numita DEFLORARE care seproduce in mod fizic si de fapt reprezinta cu totul altceva. In consecinta chiar daca esti deflorata si it este rupt himenul, fizic, tu psihic si mental esti si ramai VIRGINA in continuare pana in momentul in care vei intretine primul contact sexual. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ramai cu ideea ca esti virgina mental. Ca e mai bine. Sa te si lauzi cu asta.

| Mayhem666 a răspuns:

Fata are nevoie de ajutor, nu de insulte, desi nu pot sa te contrazic laughing

| Bernardus a răspuns:

Da

| Randomuser2000 a răspuns:

Baga un leustean in tine, mama natura