| Elena_Georgiana_1993 a întrebat:

Dacă mă masturbez mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana nu întra veveritoiul în scorbura
Pana nu intra pruna în galusca
Pana nu întra cheia în broasca
Ești virgina

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este DA, fiindca ramai virgina in cazul in care practici masturbarea intravaginala prin asa numita ''degetica'' clasica (cel mai des practicata), sau iti introduci orice alte obiecte in vagin. Introducerea in vagin a unui deget, sau a 2 ori 3 degete, se practica de obicei cu scopul de a ajunge intr-o starea de excitatie cat mai intensa in vederea producerii si obtinerii starii de placere si/sau de satisfactie. In urma practicarii masturbarii realizate prin asa numita ''degetica'' NU se pierde VIRGINITATE, dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume : virginitatea se poate pierde doar in urma introducerii in vagin a unui penis real/adevarat al unui baiat sau barbat. Dezvirginarea se produce doar in momentul in care se produce/realizeaza atingere dintre cele 2 organe sexuale, al vaginului si al unui penis. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Hammurabi a răspuns:

Depinde cum o faci.
Dacă pătrunzi în interiorul vaginului cu diverse obiecte ca vibratoare, castraveți, banane, morcovi, vecinul de palier, etc., probabil că nu mai ești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere biologic, daca ti s-a rupt himenul, nu mai esti virgina.
Practic, dezvirginarea presupune contactul sexual, deci esti inca virgina.

| Jannah a răspuns:

Da, viriginitatea ti-o pierzi in urma unui contact sexual ( cel putin asa stiu eu ) hai ca plec afara, pa

| Basilievski a răspuns:

Cum esti nascuta in 1993 si intrebi asa ceva?

| Elena_Georgiana_1993 explică (pentru Basilievski):

Nu cred ca asta e treaba ta
Eu am pus alta întrebare
Stii, bine
Nu știi, nu răspunde

| 03David15 a răspuns:

Da, nu iti fa grija. ok pa!