| Hellobello a întrebat:

Daca mi-a introdus degetele in vagin cu sperma pe ele, e posibil sa raman insarcinata? Mentionez ca eram virgina atunci si nu le-a bagat de tot pentru ca ma durea. Dupa 2 zile mi-a venit cm si apoi si luna urmatoare. Luna cealalta nu mi-a venit si apoi iar mi-a venit. Acum trebuia sa vina si iar nu a aparut. Sunt gravida sau nu? Am facut un test care a iesit negativ dar tot nu stau linistita. Nu am mai avut niciun contact de atunci. Deci din 4 cicluri am avut 3. O luna nu a venit. Nu a existat penetrare de catre un penis. Testul a fost negativ. Sunt sa nu insarcinata? De ce nu imi mai vine iarasi? Trebuia sa vina ieri si nu am simptome premestruale.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este 100% NU datorita faptului ca ai mentionat ca : ''....nu le-a bagat de tot pentru ca ma durea. Dupa 2 zile mi-a venit cm si apoi si luna urmatoare''. Este determinat si stabilit atat stiintific cat si medical faptul ca ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual fac parte din PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE, adica in aceste zile este 100% IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Din acest motiv a pornit si menstruatia dupa 2 zile. sanatate!

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ești însărcinată, dar să nu mai faci tâmpenia asta, că riști să reușești la un moment dat!
Și bagă de seamă! Sperma NU moare în contact cu aerul! Nu imediat, mai precis. Dacă iei de pe corp și pui în vagin cu mâna ta o picătură de spermă proaspătă și ești în perioada fertilă e foarte posibil să se formeze o sarcină!

| Hellobello explică (pentru mihai69):

Nu mai fac niciodata asa ceva. Faza a fost urmatoarea: i-am facut oral, a ejaculat si-a atins penis si dupa mi-a introdus degetul in vagin, nu l-a bagat de tot pentru ca ma durea. Am facut chestia asta tocmai pentru ca nu eram pregatita pentru sex, dar se pare ca nici asa nu a fost bine pentru mine. Deci sigur nu sunt?

| mihai69 a răspuns (pentru Hellobello):

Sigur -sigur, mai ales după ce ai avut c.m. după aceea. E doar o dereglare. N-ar fi rău să mergi la un ginecolog dacă întârzierea e mare.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e posibil la tinbe ca deja ti a venit ciclul de multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Raspunsul este nu, nu poti rămîne insarcinată, deoarece sperma in contact cu aerul moare, ca sa ramîi insarcinată trebuie sa existe penetrare in vagin cu ejaculare si sa fi tu in perioada fertilă atunci șansele de a dezvolta o sarcină cresc. Cel mai sigur este sa i ti faci control ginecologic, ce varsta ai si de unde esti? Mersi sanatate multă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauza ciclului întîrzîiat poate fi o dereglare hormonală, o răceală cistită etc, trebuie sa ti faci si o ecografie sa depistezi exact cauza întîrzîierii ciclului.

| AnonImOO000 a răspuns:

Nu mai bine stateai tu cuminte? acum erai linistita. femei usoare...

| Hellobello explică (pentru AnonImOO000):

Da stiu. Mi-am invatat lectia, nu o sa mai fac asta. De atunci nu am mai avut niciun fel de contact. Dar dumneavoastra ce credeti? Sunt sau nu?

| AnonImOO000 a răspuns (pentru Hellobello):

Din cate ai enumerat mai sus, cred ca ai scapat, de data asta. Adevarata sangerare menstruala intervine doar in cazul in care ovulul nu este fecundat de spermatozoid si ajunge sa fie eliminat. Asadar, menstruatia in sine nu este posibila odata ce ramai insarcinata. Pe de alta parte, exista posibilitatea sa sangerezi sau sa observi pete de sange pe lenjeria intima, care sa iti para similare sau identice cu menstra. Tocmai acest fenomen determina multe femei sa confunde sangerarile dupa conceptie cu menstruatia propriu-zisa si sa se alarmeze, nestiind sursa exacta a scurgerilor. Este mult mai bine sa ai contact sexual cu un om cu care planuiesti sa te mariti, si sa nu fie atat de imbecil incat sa iti introduca degetele pline de sperma in vagin... ai scapat ca printre urechile acului. Data viitoare fii atenta. https://www.youtube.com/watch?v=VUieFpXVn8w. https://www.youtube.com/watch?v=oHB7GEQpqeY

| Hellobello explică (pentru AnonImOO000):

Nu erau pline de sperma. Am spus ca a ejacut si doar si-a atins penisul cateva secunde dupa care a incercat sa imi introduca un deget in vagin, dar fiind virgina, nu l-a introdus de tot pentru ca ma durea. Aata a fost tot. Nu a mai incercat apoi. Oricum ne-am despartit pentru ca eu nu mai voiam niciun fel de apropiere fizica