| MadalinaBesciu a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia mai devreme cu aproximativ 5 zile este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatiei cu cateva zile mai devreme decat data la care a fost calculate/pronosticata, se datoreaza faptului ca in decursul ciclului menstrual care s-a terminat, s-au produs anumite dereglari ale activitatii hormonale ceea ce a avut ca rezultat, o dereglare a activitatii ovarului aflat in activitate ceea ce a provocat maturizarea si eliberarea OVULULUI cu 5 zile mai repede, fata de data la care ar fi urmat sa se produca de fapt. In concluzie fiindca NU exista nici-o legatura directa intre procesul de ovulatie si procesul de formare a unei sarcini, NU exista nici posibilitatea de a fi insarcinata. Sarcina NU se poate forma oricand, oricum, in orice conditii si mai ales chiar din...NIMIC. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Test de sarcină ai facut? Acolo afli.

| sofisis a răspuns:

Huh? Pe bune? In general lumea intreaba la 5 zile de intarziere, nu la 5 zile avans big grin

| Fcsb_Andrei_1999_YkUh a răspuns:

Nu. Stai chill