| acsva a întrebat:

Dacă nu a existat o ejaculare recentă (1-2 luni) și nici penetrare, doar chestia aia cu "a intrat puțin" și o singură dată, este posibil ca lichidul preejaculator(preseminal) să producă o sarcină? Țin să menționez că eram în ziua a 2-a de menstruație!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca atat teoretic cat si practic posibilitatea de a se putea naste/forma o sarcina in urma unui sex intretinut in a 2-a zi a menstruatiei si care s-a finalizat cu ejacularea spermei in vagin este in proportie de peste 99% IMPOSIBILA. Lichidul preejeculator asa cum este produs de glandele bulbouretrale, adica in stare necontaminata, NU are spermatozoizi in continutul sau. Multa sanatate!