| 4evergentleman a întrebat:

Daca nu ești macho/cuceritor la femei mai poți deveni? E ceva nativ?
Oare ce pastile le aruncă băieții /bărbații bombardieri fetelor/femeilor de le amețește când unii nici liceul sau 10 clase nu le au absolvite? Într-un mod paradoxal ăștia care au puține clase și școala vieții sunt ai dracu la agățat femei,cei cu liceul sau studii superioare multi sunt timizi,neîncrezători,nu știu să vorbească cu o fata,sa o vrăjească,ăștia cu câteva clase cum naiba au abilitatea asta? Mai ales că mulți lucreaza prin fabrici sau vulcanizare spala masini dar au vrăjeală de rup și nu sunt nici fotomodeli că unii de pe aici am văzut că mereu dau vina pe fizic,olae, eu am văzut băieți cu strabism cu un ochi se uita la faina cu unu la planeta Venus și aveau gagica frumoasa și pot combina in orice moment orice gagica aproape ce e drept sunt smecherasi,cred că până la urmă fetele sunt atrase de șmecheri nu de băieți frumoși și femeile,bine femeile nu toate dar fetele majoritatea sunt atrase de șmecheri,de bad boys! Voi ce credeți că le spune de le amețește și le baga repede in pat? Și eu pe net eram așa înainte când nu aveam depresie serioasa și anxietate dar acum nu mai știu să dau vrajeli,nu mai dețin arta seducției nu știu dar e îngrozitor cat de tare m-a schimbat și afectat depresia,eu din cateva replici agățăm imediat când era la modă Yahoo Messenger apoi după ce a apărut Facebook mai agățăm dar rar de tot,s-a schimbat lumea nu știu, șansele erau mult mai mici sa agăți ca pe messenger! Cum pot sa redevin ce eram la 18-20 de ani? Sa am increderea aia că eu in acest moment am probleme serioase și de comunicare cu multe persoane,ciudat este că cu unele nu am probleme nici nu arăt că am depresie sau anxietate sunt foarte chill și încrezător dar cu alte persoane nu pot să mă deschid deloc,parca mă paralizează energia lor,îmi dau un vibe apocaliptic de îngrozitor si când încep să vb cu ei/ele scot perle de la emoții și energia aia negativa pe care mi-o transmit cei/cele ce nu mă baga in seama deloc,in schimb cu cei care mă baga in seama nu am probleme, mă descurc!
Pățiți și voi faze de astea? Sa nu puteți vorbi deloc cu cei care va ignora complet? Ar trebui și eu la randul meu sa ii ignor daca nu mă baga in seama?
Oare ăștia cu cateva clase 8 in general de agata gagici multe sunt de fapt inteligenți dar nu le-a plăcut Scoala? Că am văzut că pe toate planurile se descurca și profesional și în interacțiunile sociale stau excelent! Cum de au aceste abilități sociale daca nu au primit nici măcar o educație corespunzătoare? Daca primeau educație un liceu acolo tot îl termina zic așa ca idee!
La mine problema este comunicarea,nici cu neamul meu nu mai discut, cu vecinii cu nimeni daca cineva nu mă baga in seama! La fete le plac vorbăreții eu nu sunt fiindcă nu mai am cu cine sa ies,nu mai am prieteni deci nu mai am diversitare in așa fel sa fiu sociabil, ce pot face in acest context daca eu am o viață solitară? Cum pot impresiona o fata daca sunt mai tacut? Cunoasteti băieți tăcuți care sunt în relații cu fete?
Din ce cauze un om devine tăcut? Sau e nativ mai tăcut fara a avea legătură cu timiditatea?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ar fii bine sa gasesti una cu care sa faci o familie, sexul nu vindeca partea emotionala

12 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cred ca in fiecare intrebare si raspuns pe care il dai, tii sa mentionezi ca esti un depresiv anxios. Nu intereseaza pe nimeni.

| 4evergentleman explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nici pe mine răspunsul tău inutil

| anonim3248 a răspuns:

Cei de care spui se adresează la 2 categorii de fete sau femei

| 4evergentleman explică (pentru anonim3248):

Nu sunt in eroare deloc,aici pe TPU sunt atâtea cazuri când băieți cu studii superioare nu au avut nici o relație sau sărut cu o fata de sex nici nu se discuta,sunt destui,doar aici, in realitate sunt și mai mulți care nu au cont aici sau pe alte forumuri. Eu știu în zona multi in zona smecherasi care nu au studii, și pot agata orice fata și de alea cu studii superioare, uită-te la țigani au câteva clase și pot agata foarte ușor o fata frumoasa numai că mulți preferă țigăncile lor dar nu toți! Dețin arta seducției. Evident că sunt și cu studii superioare gagicari și liceu, dar printre ei sunt mai multi timizi, virgini și pampalai decât cei cu 6-8-10 clase care au vrăjeală de rup și sunt și foarte masculini încrezători, emit putere deși majoritatea sunt cocalari exact ăștia sunt mașini de făcut sex la femei, au haz și șarm confidenta nu au probleme psihologice sau psihiatrice cum avem multi pe aici, că văd că puțini sunt normali la cap pe aici

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Uite că eu am văzut băieți urâți cu fete drăguțe nu e o regulă,te înțeleg ai fost refuzat pe baza fizicului dar nu toți au fost refuzați pe baza fizicului! E mai rău în ziua de azi sa fii tăcut,anost decat urat și sociabil,desteot crede-mă! E o tragedie sa fii tăcut nici neamurile nu te baga in seama,fug toți de tine! Și frumos sa fii degeaba daca ești tăcut e game over și nu cred că poți să devii sociabil așa ramai pe viață! Dar la mine e ceva mai complex ce nu pot explica că nu sunt mereu tăcut ori depresia ori anxietarea ori nu știu,dar de mic copil sunt tăcut,e ciudat că atrăgeam fete când eram bătăuș,tot tăcut eram dar le atrăgeam dar acum trebuie sa fii sociabil nu se poate altfel,orice ai face daca ești matur totul se rezuma la a fi sociabil și eu nu am chef și nici nu sunt sociabil,sau sunt dar cu puține persoane! Pune o poza cu tine nu te rușina sa vedem daca ești așa de urat,eu cred că știu cine ești în spatele acestui cont știu că nu o sa admiți dar te știu,îți place să joci la pariuri ( fotbal) daca tu ești tipul ăla care își pierdea conturi din cauza limbajului vulgar te felicit pentru aceasta schimbare, te-ai schimbat în bine! Pe mime rar mă înșeală instinctul. Eu as fi curios să puneți toți o poza prin imgur sa vedem cat de urâți sunteți de va văitați că ați fost refuzati toată viața din cauza acestui considerent,că eu zic că e mai grav sa fii tacut decât urat e părerea mea! Oricum nu asta era ideea, daca nu te naști cu abilități sociale, de comunicare după o vârstă nu cred că le mai dobândești, cert e că cunosc multi cu cateva clase ca trenul care au vrăjeală de ramai uimit, cum de au ăștia abilitatea asta nu știu că erau varza din repetenți la Școală nu ii mai scoteai și uite că ne dă clasă se pisa pe studiile noastre, nu ai nici o șansă cu ei daca concurezi sa agăți o gagica și au și prieteni multi

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Sunt un tip averege de 36 de ani. Am avut relatii casual si relatii serioase. Cu siguranta nu am fost vreun casa nova, dar nici nu ma pot vaita ca am dus lipsa. Am trait chiar si in concubinaj. am avut iubite de toate felurile: frumoase, urate, grase, proaste si destepte. In acel clip nu este prezentata situatia 100%, dar este o medie. Sfatul meu, iesi din casa si incearca sa te bagi in seama

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt sociabil Man sunt mereu supărat din cauza depresiei,când nu ești bine cu tine simte și lumea asta și te respinge,chipul tau acțiunile proprii,vibe-ul emite că ești vulnerabil,praf și te evită lumea nimeni nu își dorește persoane negativiste in jurul lor,ceea ce înțeleg puțini e că negativismul asta e generat de la depresie și starea proasta ce persista,la mine nu mai dispar stările astea morbide nu mai mă regăsesc,nu mai mă recunosc! O sa incerc sa mă bag in seama dar lumea mă desconsidera și fizic și psihic că m-au văzut tremurând și crispat,speriat de bombe de la anxietate,au rămas cu impresia aia și mie mi greu sa mai mă deschid daca m-au văzut atâția ani in halul asta,deci eu tremuram rău de la agorafobie pe strada nu știu cum am avut curaj să mă expun așa sa ies așa singur din casă în mod normal e imposibil că chemi salvarea de fiecare data că te rupe spaima aia in public acum mi greu și dacă ar fi sa scap de depresie, anxietate sa mai socializez cu niste oameni care mă vedeau pe strada varza de la anxietare laughing poate cu alte fete din alta zona dar afla de la alții că am probleme și o sa mă evite și alea că așa e lumea în ziua de azi se lasă înduplecată, influentata la orice vorba, noi nu suntem un popor cu IQ decent ci mediocru, doar sa judecăm știm și să bârfim, denigram asta e mentalitatea noastră

| Tzatzikii a răspuns:

"Cum pot impresiona o fata daca sunt mai tacut? Cunoasteti băieți tăcuți care sunt în relații cu fete?"
Nu poți.Nu.

| 4evergentleman explică (pentru Tzatzikii):

Pot daca scap de depresie dar daca am jucat la păcănele îți dai seama că a agravat o,am și spus că cu unii sunt sociabil cu unii deloc! Dar acum m-au făcut zob pierderile la aparate când eu aveam deja o stare de rahat. La mine depresia e problema și anxietatea îmi pot depăși condiția daca nu mai sunt depresiv! Eu zic că sunt băieți tăcuți cu fete nu toți sunt sociabili nu toate fetele sunt sociabile și tot au iubit, cine te place te acepta și așa. Am momente când vorbesc mult nu sunt mereu așa, eu nu am diversitate de aia sunt tăcut nu ies din zona de confort și de aia, dar nu am cum că nu mi-ar placea sa fiu văzut într-o stare așa de dezolantă. Dar știu un antidepresiv miraculos numai că în loc să mă țin de tratament am ales viața jocurilor de noroc care mi-au agravat depresia. Tu mă știi oricum și cred că ai văzut tu sau prietenele tale când mă dădeam la o ogramada de fete de pe TPU cat timp trăia maică-mea, eram total opusul omului de acum. Nu sunt chiar așa de tăcut

| Tzatzikii a răspuns (pentru 4evergentleman):

I-ai spus psihiatrului că ești dependent de păcănele?

| 4evergentleman explică (pentru Tzatzikii):

I-am spus draga hyacinth, ei nu sunt in stare sa trateze o anxietate cu pastilele lor de balta cu atât mai puțin o adicție atât de serioasa. Psihologul poate ajuta mai mult, dar cel mai mai mult și cel mai mult propria motivație așa au scăpat multi de aceasta adicție.
Mai degrabă te ajuta un om de pe strada decât psihiatrii!
Daca scriu aici atât de mult asta poate sa denote că nu sunt chiar așa de tăcut precum mă dau eu lovit și de fapt nu am cu cine discuta!
E foarte foarte greu sa scapi de dependenta asta, de multe ori nici psihologii nu sunt utili, unii au scăpat doar că au ajuns la pârnaie sau prin sinucidere, depinde de psihicul fiecărui individ în parte!