| rooxy01 a întrebat:

am 16 ani ...si pana acum n-am avut prieten care sa ma placa. am avut 2 care siau batut joc de mine cred ca sunt cam uratica si pe deasupra si timida. ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Nu esti uratica.
Esti inca in crestere si n-ai stilul format.
O sa te prinzi in timp de ce ti se potriveste,o coafura si o vestimentatie care sa te avantajeze,intre timp te pui pe citit si culturalizat sa ai o minte brici, si cu astea toate impreuna o sa poti da gata pe cine vrei.
Nu esti timida. Vrei tu sa fii timida.
Lasa complexele prostesti, fruntea sus si-o sa gasesti un baiat care sa te aprecieze.Insa nu-l cauta, vorba romanului, cu lumanarea.Toate la timpul lor.
Si-ai sa vezi ca peste vreo 5 ani vei rade de faza asta.

| rooxy01 explică (pentru Adina77):

Poate dar acum ma simt naspa cand vorbesc prietenele mele de iubiti...

| Adina77 a răspuns (pentru rooxy01):

Lasa ca nu tot ce vorbesc este adevarat.
Si sa stii ca n-ai pierdut nimic.Ai tot timpul din lume.
Ce, ele trebuie neaparat sa stie ca tu nu ai iubit?
Invata sa pastrezi o aura de mister, cand te intreaba de ceva spune-le ca tu preferi sa nu vorbesti despre viata ta privata.

| rooxy01 explică:

Mm poate o sa mearga! oricum mersi de sfat