| anonim_4396 a întrebat:

Daca o fata este lasata sa fie pipaita de iubitul ei inseamna ca e curva? Dar daca iubitul o pipaie pe iubita inseamna ca este obsedat? Este normal ca cei doi iubiti sa se pipaie dar nu foarte des?

17 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

E normal ca in cuplu partenerii sa se cunoasca si din punctul asta de vedere, dar depinde si de varsta.

| Gabriella24 a răspuns:

Buna! Deci cand am vazut aceasta intrebare m-a cam apucat zambitul care mai apoi s-a transformat intr-un raset. Voiam sa trec nepasatoare pe langa aceasta intrebare DAR nu am putut face asta deoarece imi dau seama ce problema mare exista aici. Acum sa raspund la intrebare.Deci daca iubita se lasa pipaita de iubit nu inseamna ca este curva(este curva daca se lasa pipaita de la primele intalniri)daca dupa o perioada in care este dovedit ca exista sentimente si nu doar placere fizica, ca si interes atunci iubitul simte nevoia sa isi pipaie iubita deoarece considera ca aceasta este "a lui" si poate sa o simta si sa o cunoasca fizic. Daca iubitul o pipaie de la primele intalniri... este dur sa spun dar da, ESTE OBSEDAT(si nu are decat interes la fata in cauza). Este normal ca cei doi iubiti sa se pipaie cat de des simt ei ca este nevoie deoarece iti explicam... este acel sentiment "de posesie" fata de persoana iubita(SENTIMENTUL APARE, REPET, DOAR CAND EXISTA SENTIMENTE CURATE DE DRAGOSTE SI ATUNCI NIMIC NU ESTE ANORMAL). Sper ca te-am ajutat. Paa :*.

| h3r a răspuns:

Pentru tine nu-i normal, pe restul lasă-i să-și vadă de ale lor.

| HueyFreeman a răspuns:

Curva= o femeie care presteaza servicii sexuale pentru bani. Intrebarea ta este irelevanta.

| Cristiann25 a răspuns:

Cand iti zice:iubit-o lasa-ma sa-ti pipai cotletul, e excitant? Sau iubito vreau sa gust si eu dintr-o portocala, imi dai voie?

| h3r a răspuns (pentru Cristiann25):

Ți-e foame, ți-e foame!

| Cristiann25 a răspuns (pentru h3r):

Mi-e sete de tine, i love you baby!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pipaiala la doar 14 ani? mai rau decat curvasarie si alte alea, mai bine programator junior decat...

| Yoe a răspuns (pentru anonim_4396):

laughingam 16 ani...acum 2 ani m-am apucat de programarelaughing)si apropolaughingsunt baiat.

| Aimèeeee a răspuns:

Este normal daca nu depasesc limita laughing fiecare cu conceptiile lui

| sodobar a răspuns:

Asa e ok cum zici tu dar daca esti pipaita de vreo 10(colegi, prieteni) atunci esti curva, sunt destule care chiar se bucura si rad ca proastele cand le pun mana pe cur sau pe tate toti colegii

| figure a răspuns:

Curva are o definitie destul de specifica in DEX.

Definitiile date de oameni, in afara DEX-ului, sunt pur subiectiv si te sfatuiesc calduros sa te imunizezi la ele. Dezvolta-ti propriile valori si nu te mai preocupa atata de ce cred ceilalti.

De altfel, oamenii au o lunga istorie de mentalitati inguste / ermetice.

Ontopic : Intr-o relatie este firesc sa existe anumite contacte - atat fizic cat si emotional. Limitele mai depind si de varsta, desigur. Insa... daca sunteti la varsta la care aveti o relatie, probabil ca sunteti si la varsta in care va puteti sa incepeti sa va explorati fizic si emotional.

| MadaSweet18 a răspuns:

Inseamna ca au o relatie, geniule.

| yloveyou1 a răspuns:

Nu e curva atata timp cat doar iubitului ei ii permite asta.Si da este normal sa o pipaie pentru ca e semn ca el o doreste, dar poate sa o astepte.

| UTB a răspuns:

Cum sa fii curva daca te pipai cu iubitu tine ti unu la altul nu e mare chestie happy va "satisfaceti " unu pe altu si nici el nu e obsedat am stat cu atatea fete si am bulanit o gramada... mai intai trebuie sa intrebi pot sa pun mana happy daca da. ai ce face happy nici daca se *** cu iubitu nu e curva dar trebuie sa aiba ceva timp impreuna

| pirij a răspuns:

Curve sunt catalogate pitipoancele. cei doi pot sa faca tot ce vor CAT TIMP NU SUNT IN PUBLIC /SOCIETATE deoarece pot fii catalogati diferit.

| mariucakatinca a răspuns:

Da, e normal cand relatia lor a inceput sa infloreasca!