| anonim_4396 a întrebat:

Daca o fata sau o femeie nu a avut orgasm niciodata, ce trebuie sa faca, sa aiba orgasm?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Multe pe lumea asta au si disparut fara sa afle ce divin... poate fi! Asta din cauza fie a ignorantei, fie a unei educatii rigide si deficitare, restrictive, fie a temerilor inoculate de parinti, rude anturaj, etc... din cele mai diverse motive! Deci, ca sa ajungi sa poti avea un orgasm, trebuie sa renunti latoate tabuurile pe care le ai, sa cunosti bine aparatul genital si cum functioneaza, si sa iti faci curaj sa te explorezi si mangai, in special pe sani, si in zona genitala, cu predilectie in jurul clitorisului! Sa stii ca multe fetite (dar si baieti!) incep sa se joace cu ceea ce au fiecare, incepand de pe la 2, 5 - 3 ani! Asa ca, ori in cada, cu o aroma placuta, si cu un pahar de vin, sau ceva asemanator, care iti place tie, te ralaxezi, si incepi sa te mangai, lent, senzual, cu ochii inchisi, si gandindu-te la un tip care iti place foarte tare, si fantazand ca ti-ar face ce vrei tu! Continui, progresiv, pana constati ca-ti place, si intensifici stimularea pana - poate! - (si spun poate, pentru ca nu eobligatoriu sa reusesti din prima! - depinde de cat de tare te poti relaxa, vrei, stii, si mai depinde si de ce dotare senzoriala ai de la natura!) reusesti sa te simti bine, cat de cat! sau, >>> WOW! Dar, ideal e sa cauti un tip fain, sa ai incredere in el, sa fii sigura ca stie ce trebuie sa faca! - si,... sa incerci! Dar Atentie! Cel mai sigur e sa insisti intai in zona clitoridiana, (daca esti prea uscata, sa ai un lubrifiant sau folosesti saliva!) combinat cu mangaiaeri pe sani!, pentru ca e zona cea mai sensibila, alaturi de zona punctului G! - care e la interior, cam la 3-5 cm dela intarea in vagin, pe partea de sus, si care, la unele, mai ales la inceput, trebuie stimulat foarte intens! (trebuie sa urinezi inainte, pentru ca poti simti nevoia s-o faci chiar in timpul excitatiei si blochezi aparitia orgasmului!)... Daca ai sa te "arunci" direct in sex clasic, risti sa fii foarte dezamagita! Mare atentie la igiena manuala impecabila!, un ambient sigur, placut, confortabil, poate si un masaj pentru detensionare si incalzire generala... In functie de acestea, cat si de altele, poti reusi mai repede, sau mai tarziu! SuccessE!

| CevaNormal a răspuns:

Trebuie sa vb cu baiatul care o satisface, sa gaseasca amandoi o pozitie buna pentru crearea unui orgasm, trebuie sa fie excitati la maxim, sa nu o faca doar ca asa trebuie, ci ca vrea foarte mult, si evident concentratia sa fie la maxim...winking si voila succesul este garantat

| daniDeeDee a răspuns:

Vibratorul. big grin

| frumusica80 a răspuns:

Daca nu stie de ce nu ancerca un pic cu degetele ca sasi cunosca corpul si ca sa ai spuna la partener ce trebuie sa faca pentru ia ca si ia sa se simta bine nu numai el astai cel mai corect nu? si mult sccesss

| ionutzking a răspuns:

In momentul in care excitarea sexuala ajunge la apogeu marea majoritate a persoanelor pot experimenta un orgasm, un climax sau se termina, asa cum este numit termenul in limbaj uzual. Excitarea se poate produce fie prin masturbare de unul singur, fie prin sarut, masturbare sau act sexual cu o alta persoana.

| ariana_5123 a răspuns:

Buna.Eu consider asta o problema si parerea mea este ca ar trebui sa mergi la un cabinet ginecologic unde vei fi ajutata cu siguranta.

| leny a răspuns:

In primul rand:sunt doua feluri de orgasm:vaginal si clitoridian...in al doilea rand:incearca mai multe pozitii(se simte diferit fiecare pozitie in parte si s-ar putea ca una dintre ele sa apese'butonul")incercati "amazoana"(fata deasupra), dar in loc de bine-cunoscutele miscari sus-jos, experimentati o miscare de du-te-vino.in acest fel iti va fi stimulat si clitorisul... s-ar putea sa ai o surpriza placuta...:-)

| lenyia a răspuns:

Orgasmul nu se simte cand faci sex, ci cand faci dragoste, sunt doua lucruri distincte.
... da' nu pricep, n-ai precizat de care orgasm : intelectual ( cand esti promovat pe merit ) pecuniar ( cand iei leafa plus bonus ) si altele, poate fi vb si de cel sexual, da pentru asta trebuie sa practici o forma de sex, si eu as adauga sa-ti placa ceea ce faci!

| ahaaaaaaa a răspuns:

Trebuie sa gasesti pe cineva cu care esti compatibila la pat, sa va potriviti si bineinteles este nevoie de preludiu deci depinde si de cel cu care faci dragoste.

| yubby4u a răspuns:

Trebuie sa : 1)faca mai mult sex; sau 2)sa-si cumpere un vibrator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa o mangai