| anonim_4396 a întrebat:

Daca o fata nu a avut orgasm niciodata, ce trebuie sa faca ca sa aiba orgasm?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa se relaxeze, sa renunte complet la inhibitii si tabuuri, sa faca sex numai cu un barbat de care o leaga sentimente si cu acre are o relatie stabila si buna, sa se daruiasca complet si neconditionat.
Poti incepe prin a te masturba singura, linistita, asa incat sa afli care sunt miscarile, ritmul si locurile care te duc aproape de orgasm.
Apoi, impreuna cu partenerul, explorati-va pe indelete corpurile, relaxati-va si lasati-va in grija simturilor. Nu vana orgasmul cu orice pret ca nu va veni. Mai degraba lasa-te in voia placerii fara sa te gandesti la orgasm.

| psiholoaga a răspuns:

Sa petreaca mai mult timp cunoscandu-si corpul, sa se relaxeze, sa inlature barierele mentale, sa invete sa ii comunice partenerului ce i-ar placea... Femei frigide nu inseamna intotdeauna barbati nepriceputi; pot fi si alte cauze-educatie rigida, mediu non-sexual, teama, neincredere, anumite principii despre viata sexuala, lipsa de experienta etc.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vezi ca am raspuns la sora acestei intrebari, la"Dragoste si sex"...

regis
| regis a răspuns:

Sex

| MM a răspuns:

Ea nimic.Barbatul de langa ea trebuie sa faca.

| daniela_1443 a răspuns:

Ar trebui sa fi tu insati, fara inhibiti, incercati un preludiu mai lung, saruturi ci foc, mangaieri pasionale, lasate purtata de val, nu te mai gandi la altceva...traieste clipa fericiri...succes

| daniDeeDee a răspuns:

Vibratorul.

| aylyn a răspuns:

In primul rad sa isi cunoasca bine corpul si sa aiba rabdare, incearca sa ceri mai mult si sa te implici mai mult, trebuie sa stii ce iti place si cum iti place incearca sa iti simti partenerul

| Instinkt a răspuns:

De ce barbatul e intotdeauna devina, mereu fetele cauta tap ispasitor stii dc vrei orgasm fa-o in grup iti recomand cu 5 barbati sa nu plictisesti dc nu ai '

| Guitarlove a răspuns:

Ce cauta intrebarea asta la Familia & Relatii, cand ar trebui sa fie la Dragoste & Sex? straight face
Serios, nu mai faceti atatea incurcaturiwinking.
Si pentru orgasm? Ascult ce ti-au zis cei de mai suswinking.

| Guitarlove a răspuns:

Asculta * [ scuze greselile chatterbox ]

| chillbab3 a răspuns:

Baiatul trebuie sa observe ce ii place si sa fie asa. Un preludiu mai lung poate... tandrete sarutari... poate vrea dragoste nu sextongue trebuie sa cunosti persoana bine ca sa iti dai seama ce ii placetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femei frigide = barbati nepriceputi