| Grigore1239 a întrebat:

Daca o fata se uita la tine inseamna ca te place? In anul trecut de scoala o fata tot se uita la mine(Adrian) si la unu Stefan.Dar se uita cel mai mult la mine-si eu la ea evident.Dar anul asta se uita doar la stefan.Nu se mai uita deloc la mine.Inseamna ca il place pe Stefan? Recunosc ca sunt un pic invidios.

24 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Atrage atentia la durata privirii. Cind ai impresia ca te priveste, priveste-o in ochi pentru a te asigura de asta, (crede-ma am avut multe iluzii de acest fel). Daca totusi te decizi sa vorbesti cu ea tete a tete priveste-o doar in ochi si fii atent la cum se comporta, cum te priveste si ce-ti comunica aceasta privire.

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

Mdaa pacat,,, Dar nu te descuraja. Stiu am trecut prin asta, pare foarte dificil uneori parca te tine dr*cu de limba insa incearca sa intri intr-o conversatie : ceva de genul spune-mi ceva despre tine sau eu stiu gasesti un subiect mai potrivit. Eu nu-ti pot spune multe subiecte pentru ca nu stiu rapoartele voastre. De fapt sunt aproape sigur ca nu vei face asta, e un fel de track mental. mereu te gindesti ce o sa raspunda si cum va reactiona, ai mereu preocuparea ca nu vei primi un FeedBack pozitiv. Insa totusi risca daca o vrei pina ce nu e tirziu, si nu uita s-o privesti doar in ochi. Daca rapoartele voastre se amelioreaza grabestete sa o inviti la un suc, pentru ca intre voi este deja o oarecare familiaritate. Succes! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

laughing mdaa desigur inteleg dupa cele enumerate mai sus ca aproape n-ai sanse. Insa daca nu iti incerci norocul crede-ma nu o vei avea chiar daca esti cel mai superdragut baiat de pe planeta. Da e adevarat ca uneori fetele au tendinta de a ignora pe toti baietii din jur odata ce gasesc unul funny. Ridica capul sus si spera, la urma urmei te asigur cu anii timiditatea dispare si vei regreta amarnic ca nici macar nu ai incercat sa faci ceva. Desigur ca stiu de cuvintul bilbiit dar nu e foarte grav, gindeste-te din timp la ceea ce vei spune si cum vei spune restul vine de la sine. Chiar daca te inebuneste cu figurile ei nu uita ca e o fata vorbareata ca toate fetele nimic special, mesajul tau il va interpreta la fel ca toate fetele fie frumoase sau urite.

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

He he laughing este o diferenta am spus: aproape nu ai sanse dar nu concret ca nu ai sanse. Figurile ei, vreau sa spun de frumusetea ei exterioara asta cel mai des descurajeaza. Poate ma vei crede nebun dar pe mine m-a ajutat. Nici eu nu am fost un Lovelasă crede-ma cu greu am trecut de timiditate. Pina in clasa 6 nu vorbeam cu nimeni din fete, doar cu un prieten de-al meu. A fost o perioada grea si chinuitoare, nu pot da multe explicatii. Unii ar putea spune ca m-a schimbat viata ca am mai crescut insa toti se inseala : ma schimbat alcoolul big grin big grin laughing. Stiu stiu pare absurd dar pe mine intr-adevar m-a ajutat, ma imbatam uneori la zile de nastere (modeste si secrete) cu prietenii > deci cred ca stii singur efectul alcoolului incepi a vorbi cu oricine fie fata sau baiat laughing si a dreacului ce-mi reusea. In acele momente spuneam cele mai reusite glume, vorbeam neincetat ca un nebun. Cred ca asta va rezolva cel putin problema ta cu bilbiitul. Nu stiu daca imi vei urma sfatul dar eu sper ca vei face asta (alege o ocazie potrivita si totul sa fie secret nu te imbata pina ce faci a rau, controleazate). Referitor la fata nu o pierde, si nu te descuraja, totul e trecator frate : sunt sigur ca daca mine va fi sfirsitul lumii tu azi te-ai duce direct la ea cu tot curajul care-l ascunzi si i-ai spune ca o placi. Ai doar o singura viata traieste-o din plin pentru ca mai tirziu vei regreta amarnic. Tine ma la curent cu ceea ce face si cum se comporta.

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

Deci priveste partea pozitiva, daca sa facem o comparatie : ele e pur si simplu in FRIENDZONE. Tu nu din fericire. Asta e avantajul tau. Incearca sa-i scrii pe mess daca nu ai curajul tete a tete. El te asigur ca nu are sanse pentru ca e tratat ca o jucarie fata de ea. Daca avea vreo sansa ei demult se intilneau, pentru ca nu se sfieste sa-ti demonstreze ca te place. Nu mai cauta dovezi pentru ca deja ai destule. I-ati curaj si nu astepta o vesnicie.

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

Friend zone este zona prieteniei fetelor : e o situatie mai rea decit a ta. Adica cind iubesti o fata iar ea pur si simplu te considera prieten capish. Un fel de atasament ca de un frate.

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

Pai uite dovezi : daca te-ai intilni cu o fata in secret nu-i asa ca ai incerca sa o ignori tot timpul pentru a nu trezi suspiciuni celor din jur. Ar fi natural sa faci astfel pentru ca nu doresti atentia publicului. De ce ar trebui el atit sa se evidentieze daca s-ar intilni cu ea in secret? Logic Nu? Tete a tete (traducere cap la cap) adica sa dialoghezi cu ea. E in temnita prieteniei dar totusi poate ajunge si mai departe daca nu intervii happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

Eu odata m-am apropiat de o fata din clasa printr-un simplu joc de pe calculator adus de la mine de acasa laughing. Jocul se numea ragdol masters 3 si te poti juca in doi. big grin big grin Stiu par prea diabolic dar incearca in cazul meu a functionat scoate-l de pe net si pune jocul pe un stick,, poate iti va mergewinking Jocul e foarte usor nu vei avea probleme cu el

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

Pai uite ia asta ca un exemplu : Inainte si eu eram indragostit de o fata din clasa, era intr-un fel simpla un timp stateam cu ea in banca si eram intr-al noualea cer insa imi era frica sa-mi dezvalui sentimentele. Si uite ca intr-o zi pe neprins de veste ia nu mai vine la scoala, a doua zi la fel a treia acelasi lucru, deja imi eseam din minti e bolnava ce naiba ma plictisesc fara ea, insa ea era plecata cu totul s-a mutat cu totul in alt oras la o alta scoala. Viata mea prinse a deveni intunecata parca nu era sens sa traiesc, ne intelegeam atit de bine. Ea zimbea oricui ceea ce imi trezea suspiciuni mereu, ma minteam singur tot timpul ca nu ma place. La urma urmei ce-mi mai ramasese de facut : am intrebat-o pe prietena ei de clasa daca a simtit ceva pentru mine. Raspunsul a fost asteptabil si logic : pozitiv ii povestise atitea despre mine straight face, si intr-adevar simtea ceva pentru mine. Odata chiar mi-a spus un te iubesc rapid insa eu nu l-am luat in consideratie pentru ca era vorba de o situatie in care am ajutat-o, deja era clar ce pot insemna acele buze si acei ochi timizi cind mi-a spus aceste doua cuvinte. Okay cred ca ai inteles lectia acestei povestioare nu trebuie sa mai trag concluzii. Don't waste time, spune si demonstreaza ceea ce simti pina nu e tirziu. Aceste regrete ale copilariei tale vor ramine stampila pentru intreaga ta viata, nu glumesc. Nu e foarte usor sa cuceresti o fata dar nici prea greu nu e ca sa nu incerci. Eu in general o faceam pe nebunu, o studiam pe aceasta ca nu stiu ce : pasionata de carti muzica punk rock tot de pe profilul ei de facebook laughing. Odata m-am interesat la biblioteca de fisa cu cartile care le-a imprumutat de acolo. Am luat una de a ei si am facut-o pe nestiutu ca si cum ne-ar lega ceva. Incepuse sa-mi povesteasca in lung si in lat aceasta carte laughing, ma faceam prostut dar functiona biine. Oricum era fara sens ea era indragostita. In cazul tau nu prea stiu daca te place sau nu intelegi. Daca ai dovezi clare ca te place ar trebui prin unele lingusiri si dialoguri picante sa-ti dezvalui sentimentele. Daca nu te place trebuie sa dialoghezi cu ea pina cind vei ajunge la ceea ce ai nevoie. Stind si asteptind nu faci nimic folositor. De la inceput iti va fi frica putin dar nimeni nu ne nastem invatati. Mai tirziu te vei adapta usor la comportamentul ei. Studiaz-o in profunzime intreab-o afla lucruri despre ea, nu vorbi mult despre tine (de fapt mai bine nu vorbi deloc). Good Luck,, scriemi noutati

Răspuns utilizator avertizat
| RalucaPuca a răspuns:

Asta depinde. Nu in toate cazurile daca iti place de cineva te uiti insistent. Daca iti place de ea incearca sa purtati conversatii si poate afli ce crede despre tine chiar de la ea. happy Succes cu asta. happy

Răspuns utilizator avertizat
| RalucaPuca a răspuns (pentru Grigore1239):

Pai ar trebui sa-ti faci mai mult curaj. Asa unde o sa ajungi daca nu face niciunul primul pas?

| LouLi a răspuns:

Ar trebui sa se uite la tabla.