| anonim_4396 a întrebat:

Daca prietena este timida si nu prea face contact vizual cand stati unul langa altul inseamna ca nu vrea sa va sarutati? (mentionez ca e prima ei relatie deci nu s-a mai sarutat pana acum big grin )

Răspuns Câştigător
| Amalia_9736 a răspuns:

Daca ea e timida fa tu primul pas.Incepe cu un sarut simplu pe buze( fara sa o intrebi daca vrea sau daca e pregatita), surprinde-o. Apoi cu timpul incearca sa o saruti frantuzeste daca te refuza o saruti normal si mai incerci si alta data. Bafta!:*

5 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Buna. happy
Trebuie sa fi foarte rabdator cu ea si sa o iei usor, asta daca nu vrei sa o pierzi. Poate vrea sa fie sarutata, nu ai de unde sa stii, doar ca nu e pregatita. Daca tu vrei sa fi cel care ii va da primul sarut, adica cel pe care nu il va uita niciodata trebuie sa actionezi pas cu pas. Trebuie sa o inviti undeva, la cofetarie, film, terasa, cafenea sau club, depinde unde se simte bine sa ii spui ce simti pentru ea si cat de importanta este in viata ta si pune-o sa inchida ochii pentru ca ii vei face o surpriza si o saruti pur si simplu. Bafta, tu esti cel care trebuie sa faca primul pas pentru ca daca ea este timida sigur va dura mult pana va veti saruta.winking

| alinaWalina a răspuns:

Buna.
Da, clar e timida.
Ia-o usor, nu pune presiune asupra ei, fii rabdator cu ea.
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

Ori e prietena ori e iubita? daca e iubita ta desigur ca e timida fa tu primul pas doar esti mascul, apoi va vrea mai mult dar nu o saruta asa din obligatie si frumos

| Demonull a răspuns:

Ee.e timidă si atât ai răbdare.

| XxcorixX a răspuns:

Nu face contact vizual fiindca te place si la prima relatie e si ea timida, ia-o usor.