| anonim_4396 a întrebat:

Daca puteti sa ma ajutati big grin am 19 ani si sunt virgina. dar cu fostul meu prieten am facut petting, ne'am si facut reciproc eu cu mana el cu degetul, am facut si sex oral aman2 si am incercat si sa o facem dar ne opream de fiecare data pentru ca ma durea foarte tare si mi-a si curs putin sange de 2 ori in zile diferite dar sex in adevaratul sens nu am facut. Deci cu urmatorul prieten se poate spune ca sunt pe jumatate virgina sau cum thinking nici macar nu imi dau seama daca mai sunt virgina sau nu cu urmatorul daca voi face sex el va fi primul sau deja nu mai sunt pentru ca am facut toate chestiile astea? Help :d funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virgina nu mai esti pentru ca ai avut primul contact sexual. Ca nu ai avut parte de o partida in sine e alta treaba, dar contactul a fost. Asta i-o poti explica sau nu viitorului prieten, dupa preferinta ta.

Ai grija de tine!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cum naiba sa fii virgina cand ai avut multiple contacte sexuale si ai practicat perversiuni sexuale?
Virgina este o femeie care nu a avut nici un contact sexual de nici un fel. Sexul oral nu numai ca este sex ina devaratul sens al cuvantului, este o perversiune sexuala pe care nu o practici la inceperea vietii sexuale, ci dupa cativa ani de viata sexuala normala (asa fac oamenii in general).
Nu inteleg dicutia cu datul seama, tu esti absolut obligata sa ii spui unui viitor partener istoricul tau sexual si sa iti faci analizele necesare ca orice femeie care a fost activa sexual inainte.
Nu exista pe jumatate virgina, a sa cum nu poti fi un pic insarcinata. Virgina esti pana in clipa primului contact sexual, dupa aceea esti femeie. Tu batjocoresti ideea de virginitate si e tare urat din partea ta. Nu te condamna nimeni ca ti-ai inceput viata sexuala, este alegerea ta. Atata timp cat esti majora, faci ce vrei in pat, dar nu te prefaci virgina dupa aceea.

| liviu42 a răspuns:

Pai daca ti-a intrat penisul in vagin cum sa mai fi virgina? Sau tie iti este gandul la vorbele care circula ca vezi doamne "doar te-a inceput" Dar daca urmatorul va fi mai dotat ca primul va mai curge ceva sange, o sa vezi tu. Daca vrei sa stii cu siguranta daca mai esti virgina mergi la un control ginecologic.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

WTF is petting?! :-~ plz raspunde.

| enverhoxha a răspuns:

Ce-ţi pasă? Ai de completat vreun formular la evidenţa populaţiei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ovidiu petting inseamna sa ne iubim corpurile fara penetrare.