| IIIIIIIoannaaa a întrebat:

Daca sunt cu un tip de 5 luni si el tine mult la mine si mi-a zis prin a 3a luna ca n-o sa ramanem prieteni dupa despartire si ne despartim intr-un mod frumos exista credeti ca putem ramane prieteni foarte buni sau macar prieteni?(faza e ca inainte am fost ca fratii si ma simteam superr cu el si ca iubit m-a respectat extrem de mult si a fost super dragut cu mine dar relatia asta nu o sa dureze foarte mult dar prieteniile da...nu stiu cum sa explic exact ce simt..cred ca are legatura cu faptul ca prietenul cel mai cel mai bun nu mai e ca inainte si parca ma suna asa doar sa stie ca-s ok la vreo 2 zile dar e cam rece si nu mai vbim ca inainte si niciunul din prietenii mei in afara de iubit nu se compara cu el...nu stiu am o stare cam proasta si nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Incarca-te cu cea mai buna dispozitie,cu ras,cu dragalasenii si deschide tu discutia,puteti ramane cei mai buni prieteni,nu lasa sa fie compromisa relatia voastra pentru ca nu prea a mers chimia dintre voi!
Nu merge pe principiul sotilor care divorteaza si se urasc de moarte,exista persoane care se despart si,culmea,abia atunci devin prieteni,deci se poate!
Realizeaza ca ati impartit tot felul de clipe,cred ca nici unul nu puteti renunta la asta, prieteni puteti ramane si chiar foarte apropiati, e in mana ta sa impingi lucrurile intr-acolo!
Foloseste-ti inteligenta, iesi din starea ta proasta, nu te-ajuta!

| onasis1961 a răspuns:

Depinde de caracterul fiecaruia.Da, puteti ramane foarte buni prieteni, daca ati fost ca fratii asta se schimba mai greu.

| indragostituspun a răspuns:

Asa e dupa o relatie nu prea mai raman prieteni...

| mimiwewem a răspuns:

Bună. În iubire nu rămâne niciodată prietenie. O știu din propria experiență. Rămâi cu el. Și fi fericită. Dacă el nu vrea, încearcă să treci mai departe. Relații o să mai ai.

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Prieteni ati putea sa ramaneti fiind ca nu sunteti ai mai mari dusmani. Daca sunteti impreuna si te suna asa rar s-a racit relatia si daca sunteti prieteni poate ca s-a racit unpic relatia de prietenie sau si-a gasit prietena...

| alyinus a răspuns:

In general cu prietenul tau cel mai bun niciodata sa nu treci la alt nivel(iubire), se va termina prost iar dupa astfel de relatii nu mai exista prietenie