| tarantulaverde a întrebat:

Daca te masturbezi iti perzi virginitatea?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Văd multe aberaţii pe aici. Să îţi explic.
Virginitatea este un concept din punct de vedere psihic cât şi fizic la fete. De ce?!
1) Odată ce ai întreținut relații sexuale, fie ele orale, vaginale, anale sau masturbare, din punct de vedere psihic numai esti virgină odată ce ai experimentat unul din aceste acte sexuale.
2) La fete virginitatea mai este legată și din punct de vedere fizic, și anume himenul, acesta poate fi de multe tipuri, am mai spus și în alte post-uri, instelat, perforat, elastic, și așa mai departe. Odată ce tu te-ai masturbat cu un obiect, sa zicem vibrator, banana, pix sau dumnezeu știe ce altceva, automat ai rupt himenul sau poate nu depinde de la persoana la persoana. Prin urmare ți-ai pierdut virginitatea și din puctul acesta de vedere.

Femeia se poate masturba fără penetrare, poate face petting, poate face sex oral, poate face sex anal și astfel himenul sa fie cât se poate de întreg... dar asta ar însemna că este virgină?! Cel puțin din punct de vedere psihic?

29 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde cum si cu ce practici lucrul asta.
Masturbarea,la fete,poate fi de suprafata, clitoridiana sau cu intromisiune, vaginala, in acest ultim caz da, te poti dezvirgina.
Informeaza-te si nu fa greseli jalnice...

| harciog a răspuns (pentru greece12):

...greece 12, "intromisiune vaginala"? Si eu care ma gindeam la una teritoriala...

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

"Defectul" tau e ca gandesti.

| harciog a răspuns (pentru greece12):

La ora asta? De fapt sint cam sceptic in privinta asta mai intodeauna.

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

Cerebelul tau nu are nevoie nici de ora, nici de somn.
Functioneaza!

| harciog a răspuns (pentru greece12):

Eu cred ca merge.Am adormit aseara linga sotie si l-am gasit in pat cu altele al dreacu cerebel.

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

Bine ca era singurul, nu crezi?

| harciog a răspuns (pentru greece12):

N-am timp sa ma gindesc la altii.Sint prea ocupat cu TPU-ul asta.

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

Arunca cu neuroni pe ei, poate se prinde ceva!
Desi...happy

| harciog a răspuns (pentru greece12):

Neuroni? Pai n-am decit unul atrofiat si ala.

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

Hm,sa ma prefac ca te cred, sa nu ma prefac...laughing

| harciog a răspuns (pentru greece12):

Nu-i nevoie sa gindesti atit.De timpenie iti dai seama dintr-o singura privire.

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

Am vazut, am vazut.

| harciog a răspuns (pentru greece12):

De cind ma chinui sa te plictisesc...

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

happy

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

As arunca si eu cu unul, dar mi-a spus cineva ca ai mei sunt"electrocutati".laughing Dar chiar si sanatosi daca ar fi, tot nu s-ar prinde de astfel de specimene.

| greece12 a răspuns (pentru foxsilver):

Neuronii "electrocutati" castiga in sprinteneala acolo unde ceilalti au obosit cumva, sa stii, asa ca incearca!
Desi, ca si tine, am indoieli serioase.

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

Persoana respectiva probabil ca nu stia ca neuronii respectivi sunt de fapt scrum.laughing In schimb, daca m-ar fi cunoscut in vremurile mele de glorie, s-ar fi aliniat altora, si m-ar fi facut"idioata".rolling on the floor Mi-e dor de vremurile alea!

| greece12 a răspuns (pentru foxsilver):

Ce face strainatatea din om..., vad si la mine, nu-ti fa griji!happy

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

De cand sunt plecata, am ajuns la concluzia ca inteligenta este bine apreciata in occident pentru ca este rara, iar parfumurile sunt mai ieftine, pentru ca astora de aici le este straina apa si sapunul.Dar ce avem noi in minte, e genetica pura, si nu ne gasim linistea pana nu ne punem neuronii la lucru.Asa cum sunt ei, tot sunt mai buni ca ai lor.Mama lor de straini aroganti!

| athos01 a răspuns:

Virginitatea este asociata cu prezenta himenului, daca te masturbezi fara sa introduci nimic in vagin care iti poate rupe himenul nu e nici o problema daca vrei sa mai vb da add la mrns_adrian

| piticoth a răspuns:

Iti pierzi virginitatea daca ai contact sexual (vaginal oral anal). Prin masturbare poti sa-ti rupi himenul dar asta nu inseamna ca nu mai esti virgina de vreme ce n-ai avut relatii sexuale. Virginitatea nu e ceva ce tine de o simpla membrana ci o stare fizica dar si psihica starea de a nu fi avut contact sexual cu o alta persoana. :]

| RAY a răspuns:

Desigur ca da depinde de forta execitata asupra himenului daca e doar atingeri la nivelul vaginului nu cred dar daca e in interior desigur ca se poate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu neapărat, în general NU - depinde cum te masturbezi!

Dacă nu introduci degetele în vagin ( sau diferite "obiecte" ) care să "forţeze" himenul ( şi să ducă la ruperea lui parţială/integrală ) - atunci nu îţi pierzi virginitatea!

| benga94 a răspuns:

Daca iti introduci degetul in vagin te-ai dezvirginat.

| anyhylator a răspuns:

Masturbeaza-te fara grijihappy Virginitatea se pierde doar prin contact sexual, astfel nu mai era nimeni virginbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin. Totusi se observa ca,, locul sfant a fost atins"" dar nu se pune! big grin

| tarantulaverde explică (pentru anyhylator):

Dar daca te masturbezi cu ceva, cu ceva de plastic?

| Dexter94 a răspuns:

Taieti pielea cu o lama ceva si da iti pierzi virginitatea laughing

| LIviu3097 a răspuns:

Daca vrei sa o pierzi 100% trebuie sa vii la mine