| RAY a întrebat:

Daca toate femeile ar fi materialiste cum afirma unii, de ce majoritatea barbatilor desi nu sunt bogati au o partenera?

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Deși nu au bani mulți, au femeie lângă ei pentru că sunt serioși. Și dacă fata e și ea serioasă, pot construi multe, pot face bani împreună, o familie.
Depinde de oameni, de ce fel de oameni sunt, evident.

| RAY explică (pentru ancaval):

Un argument bun

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Atâta îți trebuie să zici că NU e bun laughing

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu toate-s la fel

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nici vorba de asa ceva, majoritatea barbatilor au un job cu un salar cat de cat ok, unde mai punem ca multe femei lucreaza si au bani lor, desi asta e un mit

| Mosotti a răspuns:

Nu sunt majoritatea materialiste, sunt doar cu aia pe care nu ii place, ca ori ii foloseste ori ii ignora, si multe aleg prima. Cand te place pe bune nu sunt materialiste.
F multi barbati nu arata atractiv dar au femei ca ele nu au de ales! Bogatii nu cresc in pomi. Ele vor familie si aia e, iau ce este. Nu ne referim la aia aratosi, ca acolo e clar, ca cu aia stau multe si nu-s materialiste, ii vor pe bune.
Si cum sa zic un 70-75 % din barbati sunt cam nebarbati in ziua de azi fizic, ai 100 femei, care sa ii ia pe aia 25 % frumosi?
Si din aia 75 %, 5 % sunt bogati dar neratosi.
Cine sa-i ia si pe aia 5 %? Care apuca?
Asa ca alege din 70 % aia, ca aia e.

| Freya1 a răspuns:

Sunt femei carora pur si simplu nu le pasa de brabati si vor sa isi creeze lor confort,iar daca el singura calitate pe care o are e banul de ce nu?
Nu toate sunt la fel,mai sunt unele ce vor si sa fie fericite,iubite,liniștite si atunci ii iau pe aia ce sunt seriosi, respectusi, atenti, fideli, de casa etc indiferent de ce meserie au si cati bani au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multe sunt materialiste. Conteaza grosimea portofelului.
Pai au o partenera de nivelul lor, financiar vorbind. Pasarile de o culoare zboara la un loc. Nu prea vezi una foarte bogata cu un sarac. Mai iute una saraca cu un bogat, ea incercand sa parvina.

| S8N a răspuns:

Iți plac mașinile scumpe și casele mari. Pentru aia tot te mulțumești cu Golf 4 și apartamentul cu 3 camere, că n-ai ce face.
Cam așa sunt și femeile cu bărbații.

| Hannah06 a răspuns:

Pentru ca majoritatea isi doresc un partener de viata, nu un tip bogat care sa le trateze ca pe niste papusi si ca pe niste proprietati. Barbatul cand are bani multi se transforma, incepe sa creada ca i se cuvine sa aiba femei cu nemiluita doar pentru ca are bani si nu mai respecta partenera, asa ca femeile care nu au frustrari si vise sa devina printese, vor un partener normal langa care sa evolueze.

| BossuldepăBaltă a răspuns:

... și de ce spui tu că femeile sunt materialiste?