| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Daca un baiat e antisocial si o fata este sociabila inseamna ca sunt foarte diferiti si ca relatia nu va merge, la fel daca un baiat e antisocial si o fata este sociabila, tot nu va merge pentru ca fetele sunt atrase numai de sociabili?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu ai nevoie dezvoltare personala in caz contrar te vei plange mereu pe TPU ca de ce nu ai iubita si mereu vei da vina pe fete

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

De ce nu consideri ca nu ai nevoie de dezvoltare?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu vrei sa devi mai sociabil?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Trist

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu sunt antisocială așa că nu știu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu confunzi lucrurile, ai vrut sa spui asocial. iti dai seama ca nici o fata nu va sta cu un baiat mut, se va plictisi repede, ca sa cuceresti o fata e absolut necesar sa fi sociabil si face to face, si la tel, si etc. e mai ok sa iti alegi o fata ce se aseamana cu tine care are aceeasi energie. tu ziceai ca astepti fetele sa vina la tine ...asa ceva nu cred ca se va intampla vreodata, decat ai un anturaj ok care cunoaste multe tipe si iti face o reclama/recomandare buna
Asa ceva se intampla foarte rar, tu nu ai anturaj deci se exclude.
Ai putea cunoaste o fata ok la locul de serviciu ...acolo ai putea sa intalnesti o fata ok, in alte circumstante nu cred, dar trebuie sa fi mai increzator in tine, mai sociabil sa ai o atitudine potrivita
Poti sa mergi la un sociolog cred ca te poate ajuta putin.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu te judec nu sunt genu
Dar trebuie sa te schimbi altfel pana la 50 de ani vei pune aceleasi intrebari. nu esti handicap stiu ca poti da nu vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Cringe answer level 9999 laughing hai ba imbarbateazate, uneori e suficient sa ii spui buna unei fete si de acolo sti tu continuarea. Daca eu care sunt schizoid imi dau interesu sa fiu mai sociabil si care sufar de 12-14 ani de depresie atunci tu de ce nu ai face? Cine stie poate cand te vei angaja te vor aborda fetele, de fapt unele prefera baieti mai timizi dar subliniez timizi nu muti. iti e teama de esec? Ca te vor refuza? Mare scofala nu esti nici primul nici ultimul refuzat, treci la alta, next level, acumulezi experienta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Da din ce cauza? Asa ziceam si eu ca o voi face si nu am facut-o
Tu cred ca esti EMO = eu ma omor laughing o sa iti schimbi mentalitatea pana atunci acum esti adolescent si nu prea sti ce vrei esti dezorientat, crede-ma dude ca o sa iti revii, mai vorbim noiwinking
A stai parca ziceai ca nu ai carte si chestu de genu intr-o intrebare
Fata de altii crede-ma ca ai, sunt atatia semianalfabeti care pe plan social se descurca de minune adica pe plan relatii interpersonale, sa nu mai zic si de cocalari hunteri si aia au gagici, prieteni, viata sociala...tu fata de ei esti prea ok crede-ma. Nu iti cunosc povestea nici copilaria si prin ce ai trecut da sunt sigur ca vei trece de obstacolul de acum... Trebuie doar sa spargi gheata si sa ai incredere in tine si sa gandesti mai pozitiv.
Dintr-o persoana introvertita poti deveni cand vrei tu extrovertita da e nevoie de barbatie si atitudine.
Unde e orgoliu tau masculin?
Fi un exemplu pentru cei ca tine

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Man crede-ma ca nu sti ce inseamna antisocial laughing

ce ai descris tu, se numeste introvertit, asocial
Acest cuvant este folosit gresit,
Anti- social inseamna cu totu altceva si multi o folosesc fara sa citeasca definitia
Anti-social este o conditie in care persoana arata lipsa de consideratie fata de lege si de drepturile celor din jur. Persoanele cu tulburare de personalitate antisociala tind sa minta sau sa fure si nu-si indeplinesc obligatiile profesionale si cele de parinte. Termenii "sociopat" sau "psihopat" sunt uneori folositi pentru a descrie o persoana cu tulburare de personalitate antisociala.
Debutul adolescentei reprezinta o perioada critica pentru dezvoltarea tulburarii de personalitate antisociala. Oamenii care cresc intr-un mediu abuziv sau in care sunt neglijati prezinta cel mai mare risc, iar adultii care prezinta aceasta tulburare au avut debutul simptomelor de conduita inainte de varsta de 15 ani. Tulburarea de personalitate antisociala este de trei ori mai frecventa la barbati decat la femei si este mult mai prevalenta in populatia din inchisoare decat in populatia generala.
Tulburarea de personalitate antisociala este o conditie cronica si reprezinta una dintre cele mai dificil de tratat tulburari de personalitate. Totusi, psihoterapia si unele medicamente pot ajuta la ameliorarea simptomelor. In multe cazuri, simptomele tulburarii de personalitate antisociala descresc odata cu inaintarea in varsta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Schizofrenia netrata e permanenta
Anxietatea nu. cea mai grava forma de anxietate e cea generalizata si aceasta boala se vindeca, nici o anxietate nu e permanenta. nu sti sa traiesti prezentul asta e problema la tine. anxietatea nu exista, ea exista fiindca noi suntem interesati de ea, simptomele da
Anxietatea se creeaza din atentia ta care este din trecut, si din trecut
Sare in viitor imaginabil de catre tine
Daca atentia ta sta din trecut in viitor ratezi prezentul
Daca atentia ta ramane in prezent anxietatea nu rezista
Tu te gandesti ca ieri te simteai rau si te vei simti la fel si maine, ca nu sti ce e cu tine ca esti agitat, ca nu dormi bine, tu sari din memorie in imaginatie adica din trecut in viitor si ratezi prezentul complet
Trecutul tau o existat s-a dus nu te mai gandi la el, iar viitorul inca nu o venit.iar datorita trecutului tau, adica ce ai patit imediat iti imaginezi ca e posibil sa iti imaginezi ca e posibil sa se intample si in viitor la fel, si iti faci griji iar corpul se constrange, transpira, oboseste repede, se pune nod in gat in stomac.
Corpul are propria lui inteligenta
Nu stie ca e proiectia ta mentala despre maine, el crede ca se intampla in momentu asta.
Inceteaza cu proiectia mentala intelege ca este un viitor doar conform tie nu ceea ce o sa fie
Indiferent de ce problema ai solutia se afla in prezent solutia nu se afla in viitor, viitorul este doar un viitor imaginat de catre tine, incearca sa intelegi acest aspect.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Ok man esti nebun laughing nu iti mai dau sfaturi, ramai cu anxietatea ta.laughing