| Anonima1234rty a întrebat:

Daca un baiat iti baga degetele in vagin cu lichid pre-seminal(lichidul care iese la baieti cand se excita inainte de ejaculare gen) de la el(pe degete) este posibil sa ramai insarcinata? Dar daca iti baga degetele cu sperma este posibil sa ramai insarcinata?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul caz NU, in al doilea caz DA. Insa cu conditia ca acest lucru sa se produca intr-una dintre cele 3-4 zile ale perioadei fertile a ciclului ei menstrual. Sarcina se poate produce NUMAI in cazul in care SPERMA ajunge in VAGIN indiferent prin ce mod, in perioada fertila deoarece doar la finalul aceste perioade poate exista un OVUL VIABIL in uterul femeii care sa poata fi fecundat de spermatozoizii existenti in SPERMA nu si in acel lichid preejeculator. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti in perioada fertila si prietenul iti baga degetul cu sperma in vagin este posibil sa ramai gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| litere123 a răspuns:

Posibil