| UchihaShisui88 a întrebat:

Dacă un băiat place o fată, dar fata place alta băiat... și pe băiatul care suferă după fata respectivă este plăcut de altă fată dar el nu o place ce este de făcut în cazul băiatului >:? sa o uite pe cea pe care o place și o accepte pe cealaltă care îl place?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Să renunțe, dacă la una nu a mers vrăjeala, nu folosești ''roata de rezervă''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantastic,o intrebare de dragoste, o postezi la afaceri...cu ce scop?

| Blamely a răspuns:

Să dea o șansă celei care-l place. Daca cealaltă place pe altcineva e meschin și ridicol să își bage nasul.

| CryShiAtat a răspuns:

În acestă situaţie băiatul are 4 opţiuni:
-fie să continue să încerce să-i,, câştige" dragostea fetei (spre exemplu puteţi să ieşiţi la o întâlnire iar dacă nici după fata nu are chiar nici un interes pentru tine renunta deoarece dragoste cu sila nu se poate)
-fie dacă nu vrea să sufere să îi dea o şansă fetei care îl place (o întâlnire ca mai sus iar la sfârşit dacă nu simţi nici măcar un,, început de plăcre" spune-i (cu multă delicateţe) că nu poţi să simţi nimic pentru ea
-fie îţi cauţţţi altă fată
-fie renunţi pentru o perioadă la dragoste
O zi plăcută!

| Danaeuuuu a răspuns:

Pai poate măcar sa ii dea o șansa.
Dacă nu-i merge...