| Yori a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer la filologie-bilingv engleza si nu am luat bilingvul il pot da ca diferenta la sfarsitul sem.1 din clasa a 9-a?(sau ma rog...tot ca bilingv)... dar il mai pot da?

Iar daca la latina se da diferenta ce imi poate da? Imi da sa invat ceva inainte sa dau diferenta? pentru ca singurul lucru care il mai stiu este Gaudeamus si pot sa pariez ca nimeni nu mai stie latina dupa clasa a 8-a.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Poti da diferenta si la ssfarsitul semestrului 2. La latina, mai bine vorbesti cu cineva care e la filo sa te ajute, sau mai bine faci pregatire. Bafta!