| ClaudiaAnisoara a întrebat:

Sunt foarte speriata, m-am jucat cu prietenul meu acum 2-3 luni,si ne-am atins in zonele intine,eu sunt virgina,dar mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata,mi-a venit ciclul dupa, dar de o luna nu mi-a mai venit, am favut 2 teste de sarcina si au iesit negative,dar tot stau cu frica. Ma doare burta, iar iubitul meu imi spune sa stau linistita, dar nu pot, voi ce credeti?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Esti prea proasta pentru a ramane gravida, crede-ma

| darrio2007 a răspuns:

Daca doar v-ati atins, cum Dumnezeu crezi ca ai ramas insarcinata? Voi nu studiati putin aceste probleme? Este plin internetul de sfaturi. Sa stiti ce si cum? Sunteti penibili. Tu si altii care cred ca sarcina poate veni din orice mangaiere. Ce generatie de rahat!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai jucat fotbal?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a atins pe talpi? laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Claudia! Acum serios, cum sa ramîi însarcinata daca nu a existat contact sexual? In zona intimă cu ce te a atins? Cu mîna? sau cu penisul, daca te a atins cu mina, te a masturbat adică, nu ai cum sa fii insarcinată intrucit din mînă nu i-a curs spermă, întîrzîierea ciclului poate avea diverse cauze, poate ai racit la ovare, poate ai dereglari hormonale, de ce nu consulti dragă un medic ginecolog? Ai facut test de sarcină ai vazut ca nu esti insarcinată, termina cu frica asta si fa ti o programare la ginecolog, ce vârstă ai? Sanatate multă si numai bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma unor jocuri sexuale "nevinovate" care nu s-au concretizat/finalizat prin penetrare si ejacularea spermei in vagin in perioada fertila a ciclului menstrual, bine inteles ca nu s-a format o sarcina si drept urmare a urmat menstruatia prin care a fost eliminat vechiul endometru devenit inutil. In cazul in care dupa ultima menstruatie nu au mai urmat si alte jocuri sexuale posibilitatea de a apare din senin o sarcina devine absolut IMPOSIBILA. Faptul ca menstruatia intarzie sa apara se datoreaza aparitiei unor dereglari hormonale mai mici sau mai mari dar absolut normale in perioada adolescentei cand organismul sufera o serie de schimbari majore. Te poti linisti deoarece nu ar trebui sa ai absolut nici un motiv de ingrijorare pana in momentul in care nu vei intretine contacte sexuale reale, adevarate si fara protectie adecvata. Pana atunci iti doresc sa ai multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.

| sweetangels a răspuns:

Depinde si cati ani ai, ciclul poate sa vina neregulat, mai devreme sau mai tarziu. nu poti sa ramai insarcinata decat daca sperma lui a intrat in contact cu vaginul tau (in perioada fertila - a 14-a zi din prima zi de ciclu)

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

E doar o intarziere, atat.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna! Nu ai nimic. Calmeaza-te! Informeaza-te! Un copil nu se face doar din atingeri. Seara buna!