| anonim_4396 a întrebat:

Dau FUNDA!
Buna! Am si eu o problema. Sunt cu iubitul meu de 5 luni, ne iubim foarte mult si am decis sa facem pasul de a ne culca. El e primul baiat in viata mea. Dupa ce am facut acest pas, simt ca ceva nu mai merge.Nu el s-a schimbat, el e exact al fel dar eu m-am schimbat.Nu mai am aceeasi incredere in mine si in relatia mea. Ma enervez foarte repede pe el si el chiar nu merita asta.
Mi-e frica sa nu il pierd.crying dar nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Probabil ai auzit prea multe pareri de genul celor de aici si ai inceput sa-ti faci idei preconcepute happy
daca ti-e frica sa-l pierzi, inca iti pasa de el. fii tu insati si nu iti pierde increderea in tine. nu trebuie' sa astepti cu anii pana sa faci sex, e ceva natural intr-o relatie, poarta-te firesc si lasa isteriile. si hai sa fim seriosi, in ziua de azi 5 luni e chiar mult... daca nu vorbim despre persoane care isi incep viata sexuala dupa ce "si-au facut o cariera".

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Era de asteptat. Dupa 5 luni, relatia nu este suficient de rodata ca sa faceti dragoste. Ati facut doar sex si asta de cele mai multe ori ucide relatia. daca asteptati un timp mai indelungat, sa va cunoasteti suficient, sa va iubiti cu adevarat, sa aveti incredere nelimitata reciproca, sexul ar fi fost dragoste si nu v-ar fi stricat relatia. Asta este, se intampla cand te grabesti.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da,ai inceput prea devreme cu sexul in relatie.Graba si hormonii te-au facut sa crezi ca esti foarte indragostita cand, de fapt, nu era asa.

Acum incearca sa te dai pe brazda si sa consolidezi relatia.

| love_6120 a răspuns (pentru I'mPerfect(a)!):

Cum sa imi consolidez relatia? la ce te referi?

| I'mPerfect(a)! a răspuns (pentru love_6120):

Adica sa reaprinzi scanteia dintre voi.Sa incepeti sa va cunoasteti mai bine, sa petreceti timpul indragostindu-va!

| Onn3 a răspuns:

Poi ia-o usor, incearca sa vorbesti cu el.Da e normal sa nu mai ai incredere in tine pentru ca probabil nu ai fost pregatita pentru pasul cel mare si acum ti se pare ca toate lucrurile au luat alta intorsatura.Insa il vei pierde mai repede daca te enervezi pe el, deci fii calma!

| AvEnGeR6532 a răspuns:

Poate tie tie frica sa nu spuna celorlalti dar stai linistita daca chiar tine la tine cu adevarat nu te va trada...iar daca motivul e altul nu stiu parerea mea e ca nu trebuia sa o luati assa de repede dar nu poti schimba ce s-a intamplat asa ca mergi mai departe si nu regreta trecutul fiindca nu mai are nici un rost cred ca ar trebui sa te schimbi de dragul lui ca sa fie totul bine iubitiva in continuare pup FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa se intimpla cind te maninca rau.Nu era cazul sa faceti sex asa de repede daca voiati ceva serios.Acum va trebui sa accepti situatia.Curind el nu va mai face parte din viata ta.Tu ai gresit si va trebui sa suporti consecintele.Este o previziune, nu iti doresc asta.Numai bine.

| Monnaa a răspuns:

Probabil nu ai fost foarte pregatita pentru pasul acesta.5 luni or fi 5 luni dar trebuia putin mai mult timp. Dar totusi, calmeaza`te! Vorbeste cu el.Fii ca inainte ca si cum nimic nu s`ar fi intamplatbig grin.