| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! pentru cai care ma vor asculta pana la capat si ma vor ajuta! decii acum un an am cunoscut un baiat eu fiind a 7a iar el a 10 a ne.am placut dar nu am putut fi impreuna deoarece prietenei mele cele mai bune ii place de el si nu ii puteam face una ca asta. apoi eu l.am uitat oarecum iar prietena mea incepuse sa il iubeasca au fost de 3 ori impreuna pe perioade foarte scurte de timp cam 1 saptamana apoi ei s.au certat si baiatul nu mai vb cu ea deloc ....eu m.am apropiat din nou de el si chiar as vrea sa fiu cu el doar ca prietena mea imi tot vb de el ca sufera si faza e ca ea nu stie ca eu il iubesc si nu pot sa fiu cu el...ce pot face va rog ajutati.ma!

Răspuns Câştigător
| darnme a răspuns:

Cred ca trebuie sa iti dai seama ce vrei mai mult: sa o ai in continuare pe prietena ta cea mai buna sau pe acel baiat pe care il placi. Eu in locul tau as mai astepta sa ii mai treaca prietenei tale si poate dupa ce incepe o alta relatie ea, sa iti faci curaj sa ii spui. Mi se pare ca acum e prea vulnerabila pentru o veste ca cea pe care vrei sa i-o dai tu! Sau poti sa incerci sa treci peste baiatul asta, doar mai sunt nu stiu cati baieti in lumea asta laughing
Sper ca te-am ajutat!:*

6 răspunsuri:
| Skeez a răspuns:

Daca tu i-ai oferit deja sansa prietenei tale si ea a irosit-o nu are rost sa o lasi la infinit sa stea cu un biat de care tie iti place.

Desi ma enerveaza ca cineva sa imi zica asa ceva... o sa iti spun si eu tie... Daca iti este prietena va acceptawinking

| octha a răspuns:

De ce nnu poti sa fii cu el? vorbeste cu el ca sa o lamureasca pe prietena ta ca nu e pentru el, si mai asteapta un timp vreo 2 saptamani si apoi poti fi cu el. daca esti imediat cu el o sa-si dea seama.te descurci tu:*

| ioanadragalasa a răspuns:

Tu ai lasat-o pe prietena ta sa fie cu el. Daca ea nu te lasa atunci nu e o prietena adevarata. Spune-i prietenei tale ce simti pentru tipul ala si trebuie sa fie de acord.
BAfta!

| Larisa_Elene_fulga_1994 a răspuns:

Pai in primul rand sa vb cu ea deschis dac e prietena ta cea mai buna va intelege dar nu stiu ce sa zc de el sh cu tine sh cu ea eu am impresia ca se joaca cu voi vb cu ea sh vezi ce zc

Daca vrea si el il va puneti impreuna dc tiar paasa de prietena ta daca iei nu i-a pasat si pana la urma dragostea e mai importanta de ex asa mi s-a intamplat si mie cu un prieten... daca il iubesti punete cu elhappy:*

| nonstop1412 a răspuns:

Daca este prietena ta cea mai buna va intelege clar. avand in vedere ca tu ai aleso pe ea in locul lui si ea ar trebui sa inteleaga ca nu sunt facuti sa fie impreuna.de aceea ai 2 posibilitati:1.sa ii spui in fata ca si tu il placi mult si ca te baga in seama.si 2. daca ea sufera asa mult dupa el intelege om si renunta l el pentru ca prietenia ta cu ea este de 10 ori mai importanta decat un simplu baiat